Vysušení anhydrid podlahy

 Dotaz:

Dobrý den, je po vylití anhydrid podlahy předepsaná přesná časová technlogická pausa před pokládkou podlahy - koberec, dlažba a pod.anebo můžeme pokládat když se nám bude zdát, že jsou podlahy suché? Děkuji za odpověď, J.

 Odpověď:

Dobrý den, žádné přesně časově ohraničené pauzy před pokládkou podlah nejsou. U anhydritových podlah se po 48 hodinách od vylití může začít intenzivně vysoušet - podmínka pro intenzivní vysoušení anhydritové podlahy je aby schnutí probíhalo celoplošně stejně.

Schnutí bude trvat podle konkrétních podmínek na stavbě - pokud nebude mít vzlínající vlhkost z anhydritové podlahy kam dál se absorbovat, zůstane v anhydritu a ten pak může vysychat několik měsíců. Pokud se zajistí správný režim pro vysoušení, podlaha může vyschnout v řádech několika týdnů.

Asi nemusím zmiňovat, že správný a rychlý proces vysoušení anhydritu souvisí hlavně řádným větráním stavby, ohřátím vzduchu a pod...

Předepsané hodnoty zbytkové vlhkosti pro anhydritovou podlahu:
  • Paropropustná finální krytina - 1%

  • Neparoprospustná finální krytina - 0,5 %

  • Podlahy s podlahovým topením - max 0,3 %

pzn. v některých případech se stává, že vlhkost anhydritu neklesne pod 0,5%. To může souviset se složením materiálu - potom je vhodné provést zkoušku zda se z podlahy odpařuje vlhkost. Pokud zkouška dopadne bez odpařování, můžeme pokládat..

Další informace o vysoušení anhydrid podlahy

S pozdravem Zelinger - ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články