Anhydrit a Vinyl - vinylová podlaha

 Dotaz:

Dobrý den, měl bych dotaz na možnost použití vinylové podlahy na anhydrit. Poptával jsem firmu, ale od té jsem dostal informaci, že nechtějí jako podkladní beton anhydrit??

 Odpověď:

Dobrý den, bohužel se čas od času se tímto problémem setkáváme. Jde hlavně o to, že spousta firem ještě stále nemá s anhydritovou podlahou zkušenosti anebo zkušenosti má, ale negativní. 

Důvodem jsou většinou dvě příčiny:

1.) nekvalitní anhydrit

Stejně jako mohou být udělány nekvalitní klasické betony, kde se většinou řeší nerovnosti a nekvalitní, drolící se směs, mohou být nekvalitně provedeny i anhydrity. Výrobců je dnes povícero a ne všichni to dělají poctivě. Také kvalita pojiva může být různorodá. Povrch podlahy potom nemusí mít tu správnou kvalitu...

 

Častějším důvodem ale je:

2.) nezkušenost

Anhydritové podlahy se provádějí jako lité, tj. ve stavu vysoké tekutosti. Pro výrobu litého anhydritového potěru se k dosažení vysoké tekutosti používá voda. Před pokládkou finálních krytin je potřeba, aby se anhyditová podlaha vysušila a také zbavila šlemu. 

Šlem je důsledek aplikace potěru v tekuté podobě, nejedná se o problém anhydritu, ale problém spojený s technologií litých potěrů, tedy i litých cementových potěrů.

Pokud se anhydritová podlaha vysuší a správně se ošetří povrch, má taková podlaha rozhodně vhodnější povrch než nesourodá směs upatlaná na stavbě. Pokud se tak setkáte s takovým přístupem, je vhodnější se poohlédnout po jiné firmě, zkušenější...

Zanechte vzkaz

Nové články