Litá betonová podlaha do bytu

 Dotaz:

Dobrý den, měl bych zájem o Vaše služby, konkrétně o vylití betonové podlahy celého bytu.

Prvotně bych Vás chtěl požádat o doporučení, který typ podlahy (anhydritová, cementosulfátová, cementová) je pro byt vhodný, případně jaký typ je cenově výhodnější. Dále bych se rád zeptal, zda je možné na takto vylitou podlahu přímo pokládat vinylovou podlahu? Momentálně se v bytě nachází více výškových úrovní podlahy, tudíž zálivka nebude všude stejně velká. Odhaduji, že bude tloušťka zálivky lokálně maximálně 10cm.

Jedná se o tento byt: Místo: Šťáhlavy Velikost: 64m2 Patro: 1. Bylo by možné vypracovat kompletní předběžnou kalkulaci pro daný byt?

Předem děkuji. S pozdravem K.J.

 Odpověď:

Dobrý den, z Vaší poptávky nejsou patrné detaily, které mohou mít vliv na cenu, takže jen obecně k Vaší poptáce:

Typ podlahy: 

Předně předpokládám, že máte zájem o litou betonovou podlahu, nikoliv kravincovou (zavlhlá směs).

Z Vámi dotazovaných je nejlevnější volba litý anhydrit, je také nejméně náročný pro realizaci stavby, resp. její přípravu.

Lité potěry je zbytečné ukládat v tloušťkách 8 a více cm vzhledem k tomu, že dochází u větších tlouštěk k sedimentaci, ale lokální výšky 10 cm nevadí.

Nejnáročnější na přípravu stavby a případné vady je cementová litá podlaha, která je sice dražší než anhydrit, ale né nějak výrzně. Opakem tomu jsou podlahy cementosulfátové (sulfátocementové) a to včetně ceny. Tento typ podlah ale ještě u nás není tak rozšířen a díky cenám to tak asi nějakou dobu zůstane.

Tenkovrstvé krytiny není doporučené pokládat na podkladní betonový povrch bez vystěrkování.

Cenu lité anhydritové podlahy si můžete nechat spočítat zde.

Zanechte vzkaz

Nové články