Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Izolace a anhydritové podlahy

Izolace a anhydritové podlahy

Při realizaci těžkých plovoucích podlah se používají dva druhy izolací - izolace kročejová a izolace tepelná. Naoko se od sebe v podstatě nijak neliší, k výrobě izolací se používají stejné materiály - nejčastěji EPS - a tak se často stává že na stavbě dochází k záměně těchto izolací. Důvodem k tomu je většinou neznalost a na omyl většinou upozorníme stavebníka až ve fázi kdy je pozdě. Záměnou izolací sice nedochází k žádnému katastrofickému scénáři, ale podlaha je pak zbytečně znehodnocena, s tím že to má většinou vliv i na další části nemovitosti.

Další důležitá izolace, která má vliv na celkovou životnost podlahy je hydroizolace spodní stavby - základové desky. Tady už sice k žádným omylům ve výběru materiálu nedochází, za to je tato část stavby postihováno nedbalím přístupem k dané problematice. Jednoduše řečeno - hydroizolace základové desky je často jak řešeto. Úplně poslední izolace - neméně důležitá jako ty předchozí - je ochrana před zatečením vody do skladby podlahy - typické pro koupelny nebo garáže.

Tepelná izolaceTepelná izolace do podlah je primárně určena pro zvýšení tepelného odporu. snižuje tepelné ztráty celého domu a tím tak snižuje celkové náklady na provoz nemovitosti. Obzvláště důležitá je v případě podlahového topení, kde se nejčastěji setkáváme s tím, že jsou používány nevhodné systémy podlahového topení s kročejovou izolací, které mají zpravidla nižší tepelný odpor. Tloušťka tepelné izolace v přízemí (podle ČSN „podlahy přilehlé k zemině") se nejčastěji pohybují v rozmezí 10-15 cm, u pasivních domů to může být i 20 až 30 cm.

Články o tepelné izolaci

Kročejová izolaceKročejová izolace se používá pro útlum kročejového hluku, tj. hluk, který vzniká při mechanickém kontaktu s podlahou - chůze, pád předmětu na podlahu a podobné činnosti. Kročejové izolace se od tepelných liší zpravidla vyšší stlačitelností a horším tepelným odporem. Kročejová izolace se používá, jen když to vyžaduje situace - např. v místnosti nad obydlenou místností apod. Zpravidla se nepoužívá v místnostech nad garáží, sklepem a pod. Kročejová izolace se musí pečlivě naplánovat, její použití má i vliv na roznášecí desku.

Články o kročejové izolaci

HydroizolaceHydroizolace základové desky se používá k oddělení spodní stavby a vnitřních podlah, počínaje tepelnou izolací. Nekvalitní provedení izolace proti vodě může negativně ovlivnit životnost celé podlahy, mohou nastat problémy s plísněmi a vlhkostí. Protože je tato část stavby "neviditelná" bývá často opomíjena, problémy se nemusí vyskytnout ihned, ale může to trvat 5 i 10 let. Těžká plovoucí podlaha musí být také ochráněna z vrchu v mokrých prostorách, např. v koupelnách. K tomuto účelu se používají hydroizolační stěrky nebo nátěry.

Články o izolaci proti vodě - hydroizolaci

Volbou správné izolace v podlahách a jejího precizního provedení přímo ovlivňujete životnost celé podlahové konstrukce včetně pohody bydlení - to nejvíce souvisí s použitím kročejové izolace na vhodných místech. Dále snižujete náklady na bydlení a nemusíte se omezovat v případě používání podlahy.