Praskliny v podlaze po spuštění podlahového topení

 Dotaz:

Dobry den.

Mam takový problem,se kterym mi neni nikdo schopen poradit. Je to jiz 4 mesice,co jsem si nechal v novostevbe vylit anhydrit. Mam el.podlahove topne rohoze zalite anhydritem 40_55mm. Po 3 mesicich jsem pustil topeni na 20°C(prostorova teplota byla 15°C.Po cca 1 1/2hodine,se ozvalo velmi hlucne prasknuti. Nasel jsem prasklinu cca 2 metry dlouhou,ktera vedla od steny ke stredu mistnosti v absolutni rovine. Zadna klikata, ale uplne rovna cara siroka tak,ze by se do ni vesly 2 brity od lamaciho noze.Pak se ozyvalo dalsi a dalsi praskani. Z 95ti% rovne praskliny. Firma co liti provedla,praskliny opravila. Praskliny jsem ale nachazel dalsi a dalsi. Po druhe oprave byla sjednana schuzka na stavbe s dodavatelem smesi. Po cca 14ti dnech mi bylo na e-mail zaslano, ze se reklamace zamita. Kdyz jsem zadal firmu ktera liti provedla o pisemne potvrzeni,ze na takto predanou podla muzu polozit dlazbu,bylo mi receno,ze to mi nikdo neda.Na dotaz co mam delat,odpoved majitele firmi,jo,to nevim.Vyhledejte odbornou nezavislou pomoc. Tak jsem poptal soudniho znalce. Za 2 dny mi pan soudni znalec volel,ze nevi,jak by mi mohl pomoct.Poradite mi,co mam delat?

 Odpověď:

Dobrý den, obávám se, že ani já Vám nepomohu - o Vaší podlaze nic nevím, nevím dodavatele, nevím nic o tom jak je systém podlahového topení nainstalován.. 

Podle Vašeho popisu bych si ale typnul, že se jedná o praskliny z důvodu nerovnoměrného rozpínání a smrštění podlah.

Takové praskliny může způsobovat i neodborná montáž podlahového topení, prudké ochlazení jen části podlahy, nedodržené dilatační poměry.

Pokud bych alespoň realizoval anhydrit, mohl bych si udělat představu o podkladu, výškách, způsob uložení eps, topení... ale bohužel, takhle je to jen hádání.

S pozdravem Zelinger

Zanechte vzkaz

Nové články