Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Skladba anhydritové lité podlahy

Skladba anhydritové lité podlahy

Moderní skladba podlahy zahrnuje tepelné nebo kročejové izolace. Betonové desce (nejčastěji anhydritová podlaha) uložené na izolační vrstvě se říká těžká plovoucí podlaha. Těžké plovoucí podlahy se používají několik desetiletí, příchod anhydritových podlah prodloužil životnost a odolnost těchto podlah.

Smutné je že i více jak po dvaceti letech přítomnosti tohoto druhu podlah na našem trhu se někteří projektanti ještě stále nenaučily podlahy správně projektovat a snad ještě smutnější fakt je že už jasně osvědčené anhydritové podlahy jsou neustále terčem leckdy přiblblých pomluv a vytržených kontextů. To vše ve jménu „klasického“ betonu nesahající kvalitou zpravidla ani po kotníky lité anhydritové podlaze - hlavně když se někdo napakuje na předražené práci...

Anhydritové podlahy jsou v současnosti nejpokročilejší technologie betonování podlah a navzdory rozšířenému názoru o tom jak jsou drahé, jsou rozhodně levnější než technologie litých cementových podlah, která v dnešní době ještě stále není stoprocentní.

Skladba anhydritové podlahy

Složení skladby anhydritové podlahy

  • finální krytina

  • anhydritová podlaha

  • separační vrstva

  • tepelná nebo kročejová izolace

  • základová deska nebo strop

Pokud je ve skladbě podlahy přítomno podlahové topení, nachází se v anhydritové podlaze, tedy nad separační vrstvou. Nedílnou součástí anhydritových podlah je také obvodová dilatace.

Na životnost podlahy má také vliv hydroizolační ochrana spodní stavby - ta se nejčastěji umisťuje na základovou desku, jsou ale systémy, kde se hydroizolace umísťuje pod základy.

Skladba podlahy podle umístění ve stavbě

Podle situace volíme celkovou skladbu podlahy, jinak se navrhuje podlaha v přízemí a jinak v patrech. V případě přízemí je také namístě to, zda bude v podlaze podlahové topení a tomu také přizpůsobit zateplení.

V přízemí se nejčastěji pohybuje celková tloušťka podlahy 150 až 200 mm bez podlahového topení, podlahy s podlahovým topením cca 200 až 250 mm.

V patrech nad obydlenou částí, kde není podlahové topení, stačí skladba podlahy v tloušťce cca 70-100 mm, v případě podlahového topení cca 110 mm.

Jsou ale i jiné typy podlah, podlahy nad nevytápěným prostorem, nad venkovním prostorem atd..

Nezapomeňte také do celkové tloušťky skladby podlahy promítnout tloušťku finální krytiny.

detail skladby podlahy


Nové články