Betonová podlaha do garáže

 Dotaz:

Dobrý den, poptávám u Vás 88m2 betonové podlahy do garáže, výška cca asi 10cm.

Prosím Vás o radu a radu jakou betonovou podlahu. Nechci už tam dávat dlažbu a ani nátěr. Děkuji moc za ochotu S pozdravem Cvan Vladimír.

 Odpověď:

Dobrý den, podlaha v garáži je na dlouhé povídání.. proto jen ve zkratce. 

Pokud neplánujete podlahy zateplovat, můžete celkem bez obav použít kravinec - suchou směs. Sice nemá pevnost, ale taky ta podlaha nemá kam uhnout - nemá stlačitelný podklad. Samozřejmě ideální je zagletovaný povrch. Rovinnost a kvalita je o několik tříd pod technologií litého potěru, ale je to nejlevnější. Pořád však počítejte s nějakou prašností a vydrolováním - působení soli, chemie atd..

Pokud plánujete zateplovat, litý potěr už se vyplatí. Problém je v tom, že ani litý cement, ani litý anhydrit není otěruodolný materiál. Proto je nutné je ještě povrchově upravit.

Jsou sice technologie, které umožňují litý potěr použít jako finální povrch, tyto technologie jsou však drahé a realizace hodně náročné (děláte beton a u toho musíte udržet čistotu jako na operačním sále).. pro větší garáže se vyplatí použít anhydrit - obejdete se bez dilatací v ploše, tudíž bez možného zdroje komplikací, na to polyuretanovou stěrku a nemá to chybu.. Něco to stojí, ale pokud se to udělá kvalitně, je to napořád.

Zanechte vzkaz

Nové články