Spuštění topení v koupelně

 Dotaz:

Dobrý den, že se musí zatopit do anhydritových podlah před položením krytiny, víme. Platí to také v případě koupelny, kde budeme mít el. topné kabely nasponkované na anhydritu a zastěrkované flexilepidlem? Musíme po zaschnutí lepidla udělat náběhovou topnou zkoušku a až teprve aplikovat hydroizolaci a nalepit dlažbu? Děkuji za odpověď.

 Odpověď:

Dobrý den, berme to tak, že o Vaší koupelně nic nevím, takže Vám musím odpovědět, že podlahové topení (a nezáleží na tom, zda je akumulační, poloakumulační nebo přímotopné) by se mělo spustit před pokládkou krytiny vždy spustit. Má to své důvody. Ano, jsou situace, kdy to nemusí být úplně důležité, ale jak jsem napsal, o Vaší koupelně nic nevím. Každopádně pokud ta možnost a čas k tomu je, vyplatí se dodržet technologický postup a to je spustit podlahové topení předepsaným způsobem.

2 komentáře on "Spuštění topení v koupelně"

 • a

  Dobrý den.

  Při konzultaci s topenářem mi bylo sděleno,že pokud je anhydritová podlaha dobře suchá není spouštění před pokládkou dlažeb v koupelnách a na chodbách potřeba. Prosím o potvrzení nebo vyvrácení tohoto názoru,případně za jakých podmínek se dá lepení dlažeb provádět. Jedná se o tepelné čerpadlo s teplovodním topením v anhydritu. Plánujem použit systém Mapei penetraci primer G neředěnou a po zaschnutí lepidlo C2 S1 od téhož výrobce např Keraflex Maxi dlažba 60*60 cm.

  Děkuji za odpověď Cempírek Jindřich.

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den.

  Podlahové topení se nespouští jen z důvodu urychlení vysušení anhydritové podlahy, ale i proto, aby se celý systém vyzkoušel. Vzhledem k tomu, že podlahové topení způsobuje větší objemové změny (teplotní roztažnost) - rozpínání, může se díky tomuto jevu v podlaze objevit např. trhlina - náchylná jsou místa s nepravidelným tvarem, nesouměrným dilatačním poměrem apod.

  Takové problémi je vhodné zjistit před pokládkou finální krytiny. 

  Nicméně rozhodnutí nedělat topnou zkoušku je individuální - záleží na konkrétních podmínkách a zkušenostech každého. Obecně je ale požadavek na provedení topené zkoušky pokaždé - ať už je léto nebo zima anebo je podlaha vylitá měsíc nebo rok a já doporučuji se toho držet.

  Návod na lepení dlažby na anhydritovou podlahu najdete je zde

Zanechte vzkaz

Nové články