Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Příprava stavby - Fotky

Příprava stavby - Fotky

Fotografie ze staveb - tato stránka by Vám měla pomoci s přípravou staveb pro lití anhydritu.

Máte typ na detail který Vás zajímá? Můžete poslat podnět na mail info@anhydrit-podlahy.cz


Teplovodní podlahové topení

Začnu stylově - podlahové topení. To co vidíte na obrázku není práce zmateného samostavitele, který se do trubek zamotal, ale je to výsledek práce odvedená firmou!

Na obrázku je vidět dobře odvedená práce s obvodovou páskou i dilatační páskou, ale ty trubky... I když tato chyba nebrání v tom podlahu zalít, je to prostě čuňárna a stojí za to aby tu byla..

 


Podklad pro polystyren

Pomuchlaná ipa může zapříčinit klesání podlahy i její prasknutí. Na takto provedenou ipu nedoporučuji přímo pokládat polystaren - Ipu je nutné vyměnit!

 


detail roh mirelonObvodová dilatace

Detail rohu z mirelonu tak jak ho dělám já :) Takhle krásný roh uděláte jednoduše s pomocí sponkovačky  - Zde je video.

 


Anhydrit na beton (cement)

Anhydritvou podlahu je možné použít na vyrovnání starých (ale i nových ) betonových podlah. Na staré podlaze nesmí být praskliny, kam by se vsakovala voda. Podlaha se napenetruje - 1x ředěný nátěr a 2x neředěný nátěř - a na takto připravený podklad je možné aplikovat litý anhydritový potěr. Samozřejmostí je i obvodová dilatace.

 


Čerpání anhydritu přes okno

Anhydritové lité podlahy se dělají i v patrech a někdy je nutné hadici protáhnout oknem. Aby nedošlo k poškození rámu okna a parapetu je dobré použít "kozičku" - tu si připravý zákazník

 


Fixace trubky

Ani systémová deska nezaručuje 100% fixaci potrubí, proto je třeba mít po ruce vždy pár sponek a trubku která nedrží přisponkovat k desce. Všimněte si také nízké obvodové dilatace!

 


Správně vysoká obvodová dilatace

Obvodová dilatace by měla být ideálně minimálně o 30 mm vyšší než je plánovaná výška anhydritové podlahy, pokud není, je třeba sjednat nápravu...

 


Sprchový kout

Podlahové topení ve sprchovém koutě zvyšuje riziko zatékání spárou do podlahy - vyšší teplotní rozdíly = větší namáhání. Zatékání spárou patří mezi nejčastější problémy v koupelnách a nejenom v nich. Zvažte zda to potřebujete - znám dva důvody proč ne. 1.) většina staveb netopí celý rok, ale jen v topné sezóně. 2.) Když chcete stoupnout na teplou podlahu, ohřejte si ji teplou vodou

 


Beton nebo anhydrit?

Já tuto otázku nemám v oblibě protože anhydritová podlaha je druh betonové podlahy, takže přesněji - cementovou podlahu ze suchého potěru anebo litý anhydrit? Kvalita cementové podlahy je nejvíce ovlivněna způsobem zpracování - když se to nepovede, podlaha dopadne jako na obrázku a to přece nikdo nechce, tak šup tam s anhydritem a je klid!

 


Napnutá folie mirelonu

Tento problém -pokud nastane- není ve většině případů zásadní problém, ale protože je to problém častý, tak na něj zde upozorňuji. Při montáži je třeba folii instalovat tak, aby měla dostatečnou vůli. Pokud je napnutá, folie po zalití anhydritovou směsi miralon od zdi odtáhne.

Jak se tomu vyhnout? Miralon s folií nepoužívat, nebo folii instalovat pod systémovou desku, nebo pokud je folie krátká, je možné ji nastavit přilepením jiné folie..atd


Folie na trubky podlahového topení

Pro většinu z vás asi jasné - na podlahové topení žádná folie už nepřijde! Topení musí být nainstalované tak, aby po zalití anhydritem systém podlahového topení nemohl vyplavat - týká se to tedy hlavně způsobu uchycení trubek ale hlavně utěsnění mezer! mezi systémovou deskou (nebo jen eps deskou) a obvodovou stěnou - samozřejmostí je plošná těsnost.

Použití fólie na trubkách podlahového topení zpomalí prostup tepla a zbavíte se tak výhody anhydritové podlahy


Podezdívky dveří, portálu, francouzkého okna a podobné

Pro instalaci dveří a oken až k zemi nedoporučuji používat podezdívky. Podezdívka Vás může v budoucnu pěkně potrápit. Jde o to, že část anhydritové podlahy je na stlačitelném podkladu a část je na "pevno" - visí na podezdívce.

Pokud dojde ke stlačení EPS, může v místě přechodu EPS a podezdívky dojít k prasknutí podlahy a vytvoření "zubu" - požadujte toto zakončení!

PS. Fotka pořízena na stavbě kde probíhala rekonstrukce. Stáří podlahy cca 15 let (cementová hlazená podlaha)

Nové články