Použití anhydritu - rekonstrukce podlah - elektrické podlahové topení

 Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možné použít anhydrit v mém konkrétním případě. Chtěl bych v patře rekonstruovaného domu instalovat elektrické podlahové topení. Skladba stropu je: cihelná klenba, traverza I profil uložená těsně nad klenbou, na ní trapézový plech a vrstva 8cm betonu, elektrické topení, lepený vinyl. Prostor mezi klenbou a trapézem je vysypaný drceným polystyrenem. Přímo na beton bych chtěl instalovat elektrické podlahové topení tak, aby beton fungoval jako akumulátor. Výrobce topení mně napsal, že z jejich pohledu stačí kabel uchytit přímo na beton a zalít samonivelační stěrkou o celkové tloušťce 12-15mm. Je možné lít anhydrit přímo na beton, když bych ho ošetřil penetrací aby se minimalizovala savost betonu? Popřípadě jaká je minimální vrstva anhydritu? Potřebuji se kvůli světlé výšce místnosti a parapetům dostat na co nejmenší tloušťku podlahy. Děkuji Jiří Machač

 Odpověď:

Dobrý den, anhydritové podlahy se často používají pro vyrovnávání nerovných betonových podlah - ať už nových nebo starých. Anhydrit je možné aplikovat na jakýkoliv nesavý podklad, takže je možné jej aplikovat i na napenetrovaný povrch savého podkladu.

Minimální výška anhydritu na penetrovaném podkladu může být cca 25-30 mm (záleží i na výrobci / použitém písku). Při zalití elektrického topného kabelu je nutné aby byl kabel fixován co nejkvalitněji aby nedocházelo k jeho zvedání.

Hezký den, Zelinger

Zanechte vzkaz

Nové články