Použitelnost anhydritové podlahy

 Dotaz:

Dobrý den přeji. - všude bude podlahové teplovodní topení!

Je vhodná anhydritová podlaha do koupelen (kde může byt mokro) do garáže či dílny (možnost vody z vozidel a pod.)?

Co doporučíte na podlahu do dílny (možnost svařování, možnost odstavení mokrého vozidla...) - je vhodný anhydrit - případně jaká finální vrstva na něj?

Musí se anhydritová podlaha přebrousit - pod Vinylovou krytinu a do jaké doby po aplikaci?

Lze na anhydrit pokládat přímo dlažbu? Děkuji Šula

 Odpověď:

Dobrý den, pokud Vás zajímá zda je anhydritová podlaha použitelná do koupelen, tak ano, pokud Vás zajímá zda je nejvhodnější, tak ne.

Ale vzhledem k tomu, že se jedná o těžkou plovoucí podlahu, pokud Vám voda zateče do podlahy cementové (betonové) stejně si moc nepomůžete - voda se jen těžko z této konstrukce sama odpaří a proto je nutné většinou podlahu otevřít a vysušit.

To samé platí pro dílny i garáže. 

Anhydritová podlaha je použitelná všude tam, kde se provede voděodolné opatření.

Anhydritové podlahy nejsou otěruodolné, neslouží tedy jako finální povrchu. Jako finální krytinu můžete použít co Vás napadne - dlažba, stěrky...do dílny bych zvolil epoxidovou nebo polyuretanovou stěrku.

Pro pokládku tenkovrstvé kyrtiny by se měla na anhydritovou podlahu aplikovat stěrka. Stěrka má lepší otěruodolnost, resp. vůbec lepší vlastnosti povrchu.

Ano, anhydritové podlahy (kromě alfy) se musí přebrušovat, resp. jen tam, kde se na ně něco lepí. Dlažbu lze na anhydrit pokládat po odstranění šlemu.

Zanechte vzkaz

Nové články