Skladba podlahy v rekonstrukci RD

 Dotaz:

Dobrý den, Rekonstrukce RD kde plánujeme anhydrit. Bojujeme s různorodou skladbou podlah. Jedná se o 2NP, kde v 2\3 je trámový strop s prkenným zaklopem a v 1\3 keramický Miako strop s betonovou vrstvou. Planujeme podlahové vytápěni v celé ploše á 140m2. Protože je nutné celý prostor vyrovnat tak uvažuji, že prkna a beton srovnám Liaporem na který naskládám desky vytápěni, které následně zaliju Anhydritem. Poradíte mi prosím jaká by měla být správná skladba podlah nebo zda můj návrh je správný? Následně bych požádal o CN na Anhydrit pro podlahové vytápění, které chci realizovat svépomocí. Můžete mi také dat kontakt kde je možné problematiku konzultovat? Děkuji Hurdes

 Odpověď:

Dobrý den, Váš návrh je použitelný - lze ho doporučit u výrazných nerovností podkladu v řádech centimetrů na m2. U lokálních nerovností (krátery,zuby a pod.) lze podklad vyspravit jen lokálně a poté provést běžnou skladbu podlahy. To samé platí u trámových stropů s prkenným záklopem - pokud jsou svlaky, odstraní se, zkroucená prkna je možné zase ohoblovat. Plošné nerovnosti není třeba vždy vyrovnávat - pokud je například na podkladu nerovnost 20 mm, někdy je snazší i levnější nerovnost "prolít" anhydritem.

Víc Vám k tomu asi bohužel neřeknu, bez přesné představy o podkladu to nejde.

Konzultovat skladbu podlahy můžete kdekoliv, jen pozor na neodborné konzulatace na fórech. Můžete to třeba zkusit u nějakého projektanta, stavebního technika, dozoru a pod.

Pro cenovou nabídku využijte tuto stlránku.

S pozdravem Zelinger

2 komentáře on "Skladba podlahy v rekonstrukci RD"

  • a

    Dobrý den, 

    doděláváme obytné podkroví v RD a nyní řešíme  skladbu podlah. V projektu byl trámový strop, ale nakonec jsme udělali Miako+betonový potěr. A nyní řešíme, co dál. Plánujeme dát izolaci Rockstep 50mm,částečně podlahové topení a 60mm anhydrit. Je tato skladba použitelná a dostačující na odhlučnění podlahy? Děkuji 

  • Obrázek uživatele ANHYTOP

    Dobrý den, ano, skladba podlahy je použitelná, snad jen bych doporučil na minerální izolace souvislou vrstvu anhydritové desky minimálně 50 mm, tedy nad podlahové topení. Z Vašeho popisu není jasné zda 60 mm anhydritu je vč. topení anebo nad topení.

    Hezký den, Zelinger

Zanechte vzkaz

Nové články