Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Podlahové topení

Podlahové topení

Teplovodní podlahové topeníje systém nízkoteplotního velkoplošného vytápění staveb. Zpravidla jsou k tomuto účelu využívány podlahy, ale v podstatě stejnou technologii je možní použít i pro stěnové a stropní vytápění. V porovnání s konvenčním vytápěním budov se jedná o ekonomické vytápění, které je i oblíbenější pro svou komfortnost. Jako tepelný zdroj pro podlahové topení je možné využít všechny formy tepelných zdrojů - elektrokotel, plynový kotel, krb s výměníkem, tepelné čerpadlo a nebo přímo elektřinu - elektrické podlahové topení. Litá anhydritová podlaha razantně přispívá k tomu aby byl systém podlahové topení ještě efektivnější a to díky vysoké tepelné vodivosti a nižší vrstvě betonu.

Druhy podlahového topení

Jsou dva druhy podlahového topení lišící se ve svém fungování.

Teplovodní podlahové topení

K přenosu tepla se používá tekutina - voda, která se nejdříve ohřeje v tepelném zdroji. Voda je následně dopravena pomocí oběhového čerpadla do systému podlahového topení, kde dochází k ochlazování vody, která teplo předává do podlahy - nejčastěji lité anhydritové podlahy. Z anhydritové podlahy se pak teplo uvolňuje do prostoru.

Elektrické podlahové topení

Elektrické podlahové topení funguje na stejném principu jako to teplovodní, ale teplo se do lité anhydritové podlahy dostává zahříváním odporového kabelu, do kterého je přes regulaci pouštěn elektrický proud. Odporový topný kabel je zalit v betonu - anhydritu. Eletrické podlahové topení má jmenovitý výkon na rozdíl od relativního u teplovodního systému.

Instalace podlahového topení

Podlahové topení je také možné rozdělit podle způsobu instalace:

 • přímotopné podlahové topení

 • poloakumulační podlahové topení

 • akumulační podlahové topení

Více o možnostech instalace podlahového topení je v tomto článku

Teplovodní podlahové topení je možné také použít k ochlazování

Elektrické podlahové topeníVýhody podlahového topení

Podlahové topení má řadu výhod, zejména umožnuje vytápět stavbu ekonomičtěji a to díky tomu že se dosahuje nižších teplot a uvolňování tepla do prostoru je z podlahy daleko efektivnější než u radiátorů. Podle toho jaké podlahové topení zvolíme - zda teplovodní nebo elektrické - je možné ještě výhody upřesnit:

Výhody elektrického podlahového topení:

 • snadná montáž

 • nízké pořizovací náklady

 • jednoduchá regulace termostaty nebo centrální jednotkou

 • absolutně bezúdržbový systém

 • nižsí sazba za elektřinu

Výhody teplovodního podlahového topení:

 • ekonomický provoz (v závyslosti na tepelném zdroji)

 • možnost použít jakýkoliv tepelný zdroj (elektrokotel, plynový kotel, krb s výměníkem, tepelné čerpadlo...)

 • možnost kombinovat více tepelných zdrojů najednou

Proč zvolit podlahové topení?

Možná někdo řekne, že v první řadě jde hlavně jen o prachy a důvodem k pořízení podlahové topení je jeho ekonomičtější provoz, ale pro mě je hlavním důvodem k pořízení této technologie to, že podlahové topení má i vliv na způsob užívání stavby. Teplá podlaha je přece rozhodně příjemnější než ta studená a další výhoda je v tom, že na stěnách nejsou žádné radiátory. To ušetří nejen místo, ale i nervy při malování - alespoň mě tahle činnost nikdy nebavila, protože jako „detailistovi“ mi vadila místa kam jsem se nedostal .

Volbou podlahového topení do Vašeho hnízdečka - ať už se jedná o novostavbu anebo rekonstrukci - nebudete rozhodně zklamáni!

K luxusu stačí jen málo...mít podlahové topení! BE HAPPY!

Pořizovací cena podlahového topení

Otázka bez jasné odpovědi. Na konečnou cenu podlahového topení vč. přidružených instalací má vliv celá řada aspektů - způsob regulace, tepelná ztráta objektu, dispozice stavby... Střelit tedy nějakou cenovku jen tak do prostoru je obtížné.

Všechny ceny uvedené níže jsou ceny bez DPH

Cena podlahy s teplovodním podlahovým topením

Celková cena podlahy (tepelná izolace, podlahové topení, anhydritová podlaha) u staveb s plochou od 130 do 200 mse nejčastěji pohybuje od 1 000 Kč do 1 500 Kč za 1m2. To je cena včetně montáže, dopravy, resp. všech nákladů spojených se samotnou podlahou.

K tomu je ale nutné přičíst cenu propojení rozdělovače nebo rozdělovačů s místem, kde bude tepelný zdroj. Podle dispozice stavby se cena tohoto propojení nejčastěji pohybuje od 10 000 kč do 20 000 Kč (materiál CU + montáž).

K tomu všemu je nutné ještě přičíst cenu tepelného zdroje, to může být částka v řádech několika tisícikorun a nebo statisíců...

Cenu teplovodního podlahového topení můžete razantně snížit s využiím naší akce na materiál pro podlahové topení a montáží svépomocí.

Cena podlahy s elektrickým podlahovým topením

Celková cena podlahy (tepelná izolace, podlahové topení, anhydritová podlaha) u staveb s plochou od 130 do 200 m2 se nejčastěji pohybuje od 700 Kč do 1 100 Kč za 1m2. To je cena včetně montáže, dopravy, resp. všech nákladů spojených se samotnou podlahou.

K této ceně je nutné připočítat cenu za regulaci - tu je možné provést jednotlivě po místnostech - ceny termostatů se pohybují od 1 000 do 3 000 Kč - a nebo centrálně. Centrální regulace elektrického podlahového topení se většinou pohybuje v rozmezí 20 - 30 tis. Kč

 

 

Nové články