Litá epoxidová podlaha nebo litý anhydrit?

 Dotaz:

Dobry den, predem se omlouvam, ze pisi bez diakritiky. Bohuzel pouzivam cizi klavesnici. Pisi Vam ohledne lite podlahy (dealne epoxinove), kterou bychom si radi nechali udelat v nasem nove postavenem baracku. Lita podlaha by se pokladala primo na beton, ve kterem je zabudovane topeni (cca.5 cm pod povrchem). Muzete mi prosim poslat jake jsou moznosti co se tyce lite podlahy. Bohuzel nemame s tim prilis velke zkusenosti. Dale prikladam k emailu fotky, kde vidite, jak vysoky je prah u dveri. Podle naseho nazoru by bylo lepsi udelat mensi schod kolem dveri a zbytek pokryt litou podlahou, nebo myslite, ze udelat schod neni zapotrebi? Nevim totiz, ja vysoka je bezne podlaha Celkova plocha k pokryti je 260 m2. Take si stale nejsem jista, zda je nejaky rozdil mezi epoxidovou a anhydritovou podlahou. Pokud budete potrebovat jakekoliv jine informace, prosim, nevahejte mne kontaktovat. Dekuji a dodatecne preji hezke svatky. S pozdravem, Lucie Delincakokova

 

 Odpověď:

Dobrý den, děkuji za dotaz.

Výraz lité podlahy se používá pro dva různé druhy podlah. Lité betonové podlahy - mezi něž patří Vámi zmiňovaný anhydrit - jsou hrubé vnitřní podlahy. Ty jsou většinou aplikovány na tepelnou nebo kročejovou izolaci. Takové podlahy se nazývají těžké plovoucí podlahy. Tento druh podlah se až na vyjímky nepoužívá jako finální vrstva.

Kdežto lité podlahy epoxidové jsou podlahy, které se aplikují jako povrchová úprava betonových podlah - tedy např. jako povrchová úprava lité anhydritové podlahy, která je zhotovena jako těžká plovoucí.

Ve Vašem případě je tak na anhydit už pozdě, ale možná se ještě rozhodnete pro jeho aplikaci jako vyrovnávacího potěru, protože z Vašich obrázků se dá usoudit, že kvalita Vaší betonové podlahy je jemně řečeno špatná. Vyžádá si to tak další náklady na úpravu povrchu aby byl vhodný pro aplikaci stěrky, která bude jako pohledová.

To je mimochodem jedna z velkých výhod anhydritu - kvalita. Tyto podlahy dokáže zvorat jen kopito anebo laik.

Zanechte vzkaz

Nové články