Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Proč používat nopové systémové desky pro podlahové topení

Proč používat nopové systémové desky pro podlahové topení

Na internetu se velmi často v souvislosti s anhydritem řeší malichernosti anebo „sajns fikšn“ stylu jedna pani povídala a podstatné věci často nejsou vůbec řešeny.

Jednou z takových podstatných věcí je umožnit sanaci případné praskliny v podlaze.

Praskliny v podlahách není žádná nová věc. Podlahy - betonové desky - praskaly i dříve, ale nebyla většinou nutnost je sanovat vzhledem k tomu, že podlahy byly pokládány na "tvrdo" - bez izolací. Dnešní betonové podlahy se ale provádějí jako plovoucí a jsou zpravidla pokládány na polystyren, relativně měkký podklad a případné praskliny je většinou třeba opravit.

Byť není systémová deska pro podlahové topení všelék (tím jsou jen šikovné ruce) značně ulehčuje montáž jak samotného podlahového topení tak i následnou realizaci lité betonové podlahy - většinou anhydritové podlahy. Systémová deska ale může zásadně pomoci i v budoucnu - při vzniku praskliny v podlaze. 

Při montáži jsou trubky v systémové desce fixovány po celé délce v místě kontaktu s nopem, trubka se neuvolní - nenazdvihne - ani tehdy, pokud se po systémové desce pohybují lidé a to je oproti montáži do "folie" rozdíl. Při montáži trubky bez systémové desky zpravidla firmy používají sponky do trackeru - pro rychlou montáž. Nevýhoda těchto sponek je v tom, že pokud jsou opakovaně zatěžovány, mohou se uvolnit z EPS a tím pádem se uvolní i trubky. Pokud jako separační vrstva slouží protkaná folie, zabrání se tomu, aby se trubka uvolnila úplně. Stane se ale to, že trubka se uvolní je částečně a po zalití může zůstat vyset v „prostoru“.

Sanace anhydritové a cementové betonové podlahy

Možná si někdo teď řekne že je to fajn, že se mu alespoň zkrátí prodleva ale problém je v tom, že podlahy s takto instalovaným podlahovým topením nejdou sanovat bez profesionálního nářadí - nářadí, jehož cena se pohybuje v řádech desetitisíců.

Sanace podlah se provádí šitím - do švů se umistují ocelové spony. Aby byla oprava co nejvíce efektivní, je ideální sponky umístit do středu souvyslé vrstvy materiálu. To je ovšem při tlouštce krycí vrstvy cca 40-45 mm často problém.

Lokalizace trubek

Další výhoda při použití systémové desky je v symetrickém uložení trubek - to může pomoci pokud je třeba z nějakého důvodu třeba lokalizovat místa, kde vedou trubky. Takových zákazníků jsme už měli několik. 

Díky fotodokumentaci stavby a použití systémové desky jde často trubku lokalizovat s přesností +/- centimetru.

Výhody použití systémových desek

  • Usnadňují montáž trubek

  • Usnadňují aplikaci betonové podlahy

  • Umožní bezproblémovou sanaci prasklin

V roce 2012 se prováděla oprava - sanace - podlah šitím na zakázkách nedosahujícího ani 0,5% celkového počtu realizovaných zakázek, jedná se tak sice o zanedbatelné procento poruch, ale i tak se vyplatí myslet i na tyto věci.

Nové články