Dorovnání podlahy anhydritem v síle 25-30 mm

 Dotaz:

Dobrý den, řešíme problém v bytě kde jsme vytrhali starou podlahu a teď máme mezi pokojemi které navazují za chodbu propadle podlahy o 25 až 30 mm, je možné místnosti vylit anhydritem ? Nivelacka by vyšla na mnohem větší peníze navíc není moc vhodná na velké vrstvy, do pokojů by jsme chtěli vinyl je možné pokládat vinyl bez dalších úprav ? V podlaze topení není ani nechystáme, našli jsme od firmy cemix ze se da vylit už při tloušťce 15mm mate s tím nějaké zkušenosti ? Děkuji

 Odpověď:

Dobrý den, anhydritovou podlahu často používáme jako vyrovnávací vrstvu na stávající nebo nové betonové podlahy s nevyhovující rovinností. Takže ano, zkušenosti s tím jsou a musím říct, že takové aplikace jsou celkem náročné protože se často aplikují tloušťky menší než 30 mm, které je náročné srovnat.

Námi používané směsi používají jako plnivo písek 4-8 mm, pokud se použije frakce 0-4mm, je možné potěr aplikovat v ještě menší vrstvě.

Ve vašem případě je také možné k dorovnání použít desky, například CETRIS nebo OSB. Jde také použít i zmiňovanou nivelačku - ta se nastaví křemičitým pískem a jde ji pak používat i ve větší vrstvě.

Pokud máte na mysli lepený vinyl, tak v takovém případě je doporučeno pokládat ma vystěrkovaný podklad.

 

Zelinger ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články