Tloušťka anhydritu nad trubkou podlahového topení

 Dotaz:

Dobrý den, mohl bych se zeptat, jestli budu mít teplovodní podlahové topení, zda výška anhydritu se uvádí včetně "hadů", které bude anhydrit "zalévat" (dle topenáře bude výška podlahového topení cca 5cm) nebo se uvádí jako výška "nad "hady" tzn. např. 5+4cm nebo 6-7cm včetně podlahového topení? Děkuji za odpověď B.M.

 Odpověď:

Dobrý den, výška anhydritu se vždy určuje nad nejvyšší bod podlahového topení - tedy v souvislé vrstvě. Pro správný výpočet spotřeby je pak třeba počítat i s materiálem, který zateče do systémové desky nebo kolem trubek.

V případě kdy se používá systémová deska s nopy, se většinou uvádí výška systémové desky - vč. podkladného polystyrenu, pokud je, plus výška anhydritu. V případech kdy systémová deska není se většinou uvádí výška anhydritu vč. trubek.

Důležité je si hned na začátku s instalační firmou vysvětlit co jak kdo počítá, protože potom se stává, že přijedu na stavbu a tam na mě čeká výška na lití 40 mm vč. trubek, což je samozřejmě špatně.

S pozdravem Zelinger

2 komentáře on "Tloušťka anhydritu nad trubkou podlahového topení"

  • a

    dělám rekonstrukci domu , místo staré podlahy z betonu bych chtěl dat polystyren a na to el. topné kabely . kolik mám počítat že příjde anhydritu nad kabely ?

  • Obrázek uživatele ANHYTOP

    Dobrý den, jakou zvolit tloušťku - sílu anhydritu je popsáno v tomto článku.

    Já obecně doporučuji souvislou vrstvu anhydritové podlahy 45 mm, tedy vč. kablíku 50 mm anhydritu.

    S pozdravem Zelinger

Zanechte vzkaz

Nové články