Cena anhydritové podlahy a dilatace mezi místnostmi.

 Dotaz:

Dobrý den, projektant mi navrhuje do podlahových skladeb anhydritovou podlahu v tl. 40 mm. Chtěl bych se zeptat jaká by byla předběžně cena za vylití 150 m2 podlah? A pak co jsem se dočetl na Vašich www stránkách tak se má řádně provést obvodová dilatace. Nehovoří se však o dilataci např. mezi jednotlivými místnostmi. Je nějaký předpis provádět i dilataci mezi místnostmi, aby se nešířil hluk podlahou např. při chůzi ? Jsem lajk proto se ptám. Děkuji za prvotní informaci a radu. S pozdravem Jiří Čeněk

 Odpověď:

Dobrý den, cenu anhydritové podlahy si můžete nechat spočítat v našem online formuláři. Cenu dostanete obratem - nejedná se o žádný cenový nástřel, ale o regulérní cenovou nabídku s konečnou cenou anhydritové podlahy.

O prostorových dilatacích se dočtete v tomto článku. Zjednodušeně řečeno - v rámci jedné bytové jednotky se většinou dilatace z akustických důvodů neřeší. S pozdravem Zelinger.

2 komentáře on "Cena anhydritové podlahy a dilatace mezi místnostmi."

 • a

  Dobrý den,

   

  chtěl jsem Vás požádat o názor na podlahu v garáži. Lze provést podlahu technologií anhydridového potěru ? Pokud ano, jaká by měla být výška podlahy, a je možné podlahu vyspádovat směrem k odpadu ? (ve středu místnosti kanalizační vpusť)

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den, anhydritová podlaha se v garáži dá použít. Jak je na webu zmíněno, anhydrit při kontaktu s vodou ztrácí na pevnosti (po vysušení ji opět nabyde zpátky), proto je nutné provést povrchovou úpravu tak, aby voda nepřišla do kontaktu s anhydritem - stejná opatření se dělají i v případě klasického betonu, ale ne z víše zmínšného důvodu.

  Spádování anhydritu do gule je sice proveditelné, ale neděláme ho, je to opravdu hodně pracná záležitost a spád nedokážeme garantovat. Ale vzhledem k tomu, že gule (vpust) není u garáží dovolena, moc zájemců o tuto službu nemáme. 

  Co běžně děláme je to, že nakloníme celou podlahu směrem k výjezdu - u standartních rozměrů garáže je možné docílit spádu cca 40 mm.

Zanechte vzkaz

Nové články