Vyrovnání podlahy v bytě - anhydrit jako finálka

 Dotaz:

Dobrý den přeji. Dodělávám přestavbu bytu a potřebují vyrovnat stávající betonovou podlahu.Chci se předem zeptat ,je možné tento druh podlahy použít jako konečnou povrchovou úpravu? A je případně možné jí někde vidět po takové realizaci? S výškou se dostanu hraničně na 35. Izolace je již pod stávající podlahou ale pokud by šlo vložit mezi kročejovou izolaci o tlousťce max 5 bylo by to optimální pokud taková existuje. Dále jednalo by se o plochu 115 metrů o jaké váze se bavíme? A poslední, pokud všechny odpovědi by vyšly kladně, kam se dostanem s cenou? Misto Opava.

 Odpověď:

Dobrý den,

anhydritovu podlahu není možné ponechat jako konečnou povrchovou úpravu, resp. podlaha bude prášit a obrusovat se. Minimálně nátěr podlahy je nutný.

V případě aplikace litého anhydritu na nestlačitelný podklad je možné jej aplikovat v síle minimálně 30 mm, pokud se ale použije kročejová izolace, např. 5 mm mirelon, je vhodnější dávat i silnější vrstvu anhydritu, min. 40 mm.

Realizaci podlahy v Opavě Vám nenabídnu, zakázky nestíháme realizovat ani v naší zájmové oblasti, ale ve Vašem regionu je zastoupení firem realizujících lité anhydrity asi největší v ČR, takže byste neměl mít problém sehnat jinou firmu.

Zanechte vzkaz

Nové články