Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Co je kročejová izolace

Co je kročejová izolace

Kročejová izolace je druh izolace do podlah, která je určena k utlumení kročejového hluku (vibrace, strukturální hluk), který proniká do konstrukce vlivem mechanického kontaktu s podlahou - typicky chůze. Kročejová izolace se instaluje do nadzemních pater, resp. nad obytné místnosti. Ostatní instalace - např. nad sklep, nad garáž, podlahy na zemině a pod. nejsou efektivní - kročejové izolace mají zpravidla horší parametry tepelného odporu a také vyšší stlačení.

Jako kročejová izolace se většinou používá EPS - expandovaný polystyren, s označením T4, T4000 a pod. Jsou ale i další varianty. Menší číslo = lepší útlum kročeje, ale také větší stlačení. Kročejová izolace z polystyrenu se instaluje většinou v síle 30-50 mm. 

V rodinných domech a bytech se nám osvědčila instalace kročejové izolace EPS T4 v síle 40 mm a na to roznášecí deska 40-45 mm anhydritu.

Kročejová izolace bude nejlépe fungovat na rovném povrchu - bez ostrých přechodů, propadlin či zlomů.

Funkčnost kročejové izolace ovlivňuje rozvedené tzb (voda, elektřina a pod.) po podlahách - proto doporučujeme myslet na vyrovnávací vrstvu (nutná vyšší skladba podlahy) a nebo nejlépe instalovat tzb do svislých konstrukcí nebo jiným způsobem aby se "neválela" po podlaze...

Skladba podlahy s kročejovou izolací a vyrovnávací vrstvou:

Kročejová izolace v podlaze

Nové články