Měření vlhkosti a PVC s filcem

 Dotaz:

Dobrý den, před dvěma měsíci nám vylili podlahu anhydritem. Dnes pán měřil vlhkost a v jednotlivých místnostech se pohybovala mezi 11 a 13 %. Znovu jsem dovezl odlvlhčovač, ale zdá se mi, že už nebere tolik vody jako např. před měsícem. Je možné, že měřák naměřil tolik protože, jsme před týdnem malovali? Četl jsem o různých měřácích, tento byl digitální se dvěma hroty - jen přiložil k podlaze. Druhá otázka je, zda je na anhydrit možné přímo položit PVC s filcem - Gerflor. Popř. jaká jsou rizika pokud pod PVC s filcem není nivelačka? Nerovnosti rozumím, ale co třeba tvrdost? Moc děkuji za odpověď TS

 Odpověď:

Dobrý den,

vlhkost anhydritu po dvou měsících 11-13% není běžná - pokud jsou na stavbě podmínky vhodné pro vysoušení, po 2-3 měsících je podlaha zpravidla připravena pro pokládku krytiny - záleží ale jen a jen na místních podmínkách, podlaha může být připravena i za tři týdny. Malování může zvýšit vlhkost podlahy - to ale souvisí s těmi podmínkami pro vysoušení.

Každopádně ne každý měřák je určený pro měření vlhkosti stavebních materiálů - pokud např. použijete měřák určený pro měření vlhkosti dřeva, nabude naměřená hodnota správná.

Anhydritová podlaha není otěruodolná - pokud na ni položíte PVC s filcem, filc bude fungovat jako brusný papír. Ideální je stěrka. PVC můžete také přilepit, což Vám znepříjemní demontáž - anebo použít kvalitní folii., která se stejně časem na exponovaných místech poruší.

Zanechte vzkaz

Nové články