Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Spuštění podlahového topení

Spuštění podlahového topení

Spouštění podlahového topení v určitém režimu má vyzkoušet funkčnost celého systému, nejen samotného podlahového topení, ale i roznášecí betonové desky, nejčastěji anhydritové lité podlahy. Pokud se proces spuštění provádí ihned jak je to možné s ohledem na roznášecí desku (anhydrit cca 7 den od realizace, cement cca 25-30 den od realizace), podlaha zároveň rychleji vysychá.

Podlahové topení je nutné spustit vždy, i když je to už po delší době od betonování. Prověří se tím celý systém a je to i zátěžová zkouška pro pdolahu

Maximální teplota lité anhydritové podlahy anebo cementové lité by neměla přesáhnout 50°C, ale vzhledem k tomu jak jsou systémy podlahového topení koncipovány, u většiny instalací není možné dosáhnout ani 40°C.

Spuštění podlahového topení v anhydritové podlaze

Platí pro elektrické i teplovodní podlahové topení

Začínáme spuštěním podlahového topení na teplotu podlahy max. 20°C

  • Teplovodní podlahové topení - nastavte teplotu vody na vstupu max. na 20°C

  • Elektrické podlahové topení - nastavit termostat na maximální teplotu podlahy 20°C

NIKDY NEPOUŠTĚJTE SAMOSTATNĚ JEN NĚKTERÉ OKRUHY V MÍSTNOSTI, VE KTERÉ JE VÍCE OKRUHŮ BEZ ODDILATOVÁNÍ!!! - To platí jak pro elektrické tak i pro teplovodní podlahové topení.

Spuštění podlahového topení

První a druhý den necháme teplotu na 20°C, podlahové topení pokud možno na noc nevypínáme po celou dobu zkušebního zátopu. Od třetího dne včetně přidávejte každý den po 5°C až do maximální teploty 50°C. 

Útlum podlahového topení můžete začít následující den po dosažení maximální teploty a nebo nechte podlahové topení jet na plno aby se podlaha vysušila (anhydrit = max. 0,3%).

Útlum se provádí poklesem teplot o 10°C na konečnou teplotu podlahy 20°C

*Pokud zkoušku provádíte na "vymrzlé" podlaze, v zimním období, doporučujeme začínat na teplotě 10-15°C (24h) a poté až postupovat jak je psáno od druhého dne (20°C)

Několik rad závěrem pro teplovodní podlahové topení

Pokud patříte k těm co nedokážou "vymáčknout" z topení víc než 30-40°C nic se neděje, rozložte si nárůst teplot tak jak to vyhovuje vašemu systému (např. 20-20-23-26-29-32-35-30-20).

Na funkci podlahové topení nebude mít vliv, pokud první zkouška nebude provedena na maximálně možnou teplotu teoretickou, ale bude provedena jen na maximální provozní teplotu.

a pro elektrické podlahové topení

Na termostatu si nastavte teplotu vzduchu třeba na 40°C, protože je nutné hlídat teplotu podlahy, přidávejte si pak teplotu tím, že budete přidávat maximální povolenou teplotu podlahy. Většina moderních termostatů Vás ale nepustí přes teplotu podlahy 40°C - nevadí, řiďte se tím co je napsáno výše pro teplovodní podlahové topení.

Nové články