Zbroušení anhydritu

 Dotaz:

Dobrý den, plánuji položit sklo před krbovou vložku, ale chci ho mít zároveň s finální krytinou (vinyl). Musím tedy pod místo, kde bude položené sklo zbrousit anhydrit cca o 1 cm (tloušťka skla). Můžete mi prosím poradit, čím bych to mě zbrousit? Ideálně si představuji. že vybrousím přesný obdélník o velikosti toho skla. Díky moc za rady.

 Odpověď:

Dobrý den, na broušení betonových podlah - odebrání vrstvy materiálu - se používají diamantové brusné kotouče.

Nejdříve bych si řezným diamantovým kotoučem projel spáru po obvodě obdélníku a potom talířovým diamantovým kotoučem odbrousil patřičnou vrstvu anhydritu. S rohy si musíte poradit ručně.

Hezký den, Zelinger.

6 komentářů on "Zbroušení anhydritu"

 • a

  Dobrý den, budu dodělávat sprchový kout zavlhlým betonem. V celém domě mám vylitý anhydrit. Má se realizovat dilatece mirelonem meti betonem a anhydritem, nebo se má anhydrit napojit přímo na beton? Děkuji za odpověď. 

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den, cementový potěr může být napojený přímo na anhydrit - před aplikací nezapomeňte aplikovat na anhydrit (na místo spoje) penetrační nátěr. Po vyzrání doporučuji anhydritovou podlahu a cementovou podlahu k sobě přišít - vyhnete se tak možným problémům ze zatýkáním vody ve spáře.

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den, anhydrit se ve sprchovém koutě vyspádovat nedá, pokud se nepoužije např. tato finta.

  Jednoduší je ale sprchový kout provést zavhlou betonovou směsí.

  Praskání dlaždic?? Tak pokud se nepřizná spára tak ano, ale ne proto, že by se potkával beton s anhydritem. 

  Pokud se vše udělá podle technologických postupů týkajících se spár tak to žádný problém není.

  Já ale podlahové topení ve sprchovém koutě zákazníkům nedoporučuji - nemá to význam. Topení je puštěné jen část roku a pokud se někomu nechce šlápnou na studenou dlažbu, může si pustit teplou vodu a podlaha je za několik vteřin ohřátá.

   

  Hezký den, Zelinger - ANHYTOP

 • a

  Dobrý den, 

  plánujeme do naši novostavby teplovodni podlahové vytápění, lit budeme anhydrit. Chtěla bych topit do podlahy také ve sprchaci, ale stavitel i dozor mě odrazují - anhydrit se nedá prý vyspadovat a pokud to oddělím diletaci a použiju beton - budou mi prý praskat dlaždice (jak se potkává anhydrit a beton...) jak to prosím realizujete Vy, když chce někdo podlahovku i do sprchace a vylivat dům anyhdritem?

   

  moc Vám dekuji za radu!

  kristyna Novakova 

Zanechte vzkaz

Nové články