Vystupující rozvody topení v anhydritu

 Dotaz:

Dobrý den, máme cca 3 týdny vylitou anhydritovou podlahu. Podlahou jsou vedeny trubky topení (ne podlahové topení), na kterých je izolace. Nyní jsme zjistili, že izolace trubek mírně vykukuje - vrstva anhydritu tedy není dostatečně vysoká, aby je překryla. Ráda bych se zeptala, jak je možné tuto situaci řešit. Postačí pokrýt podlahu samonivelační stěrkou (případně ve větší/vyšší vrstvě)? Nebo je vhodnější zvolit jiný zpevňující povrch. Nebude anhydrit praskat? Nemohou se poškodit trubky? Na podlaze bude jako konečná vrstva PVC. Moc děkuji za odpověď, M.Volfová

 Odpověď:

Dobrý den, situaci, kterou popisujete, se vyskytuje celkem často. Před zhotovením anhydritové podlahy jde často tento problém vyřešit tím, že se instalace upraví - zapustí. To je ovšem nutné si podlahy nejdříve zaměřit. Pokud se to neudělá, může to dopadnout jako u Vás. V tuto chvíli už de-facto žádné řešení, které by zaručovalo 100% odolnost takového místa není. Pokud můžete podlahy ještě zvednout, aplikovat např. stěrku anebo zvolit jiný typ krytiny (např. dlažbu nebo "plovoučku"), samozřejmě pomůže.

K požkození trubek pohybem anhydritové podlahy by dojít nemělo.

Pro ostatní čtenáře jen dodávám, že tázající se nemá podlahy zhotovené od nás - na tyto problémy upozorňujeme zákazníky při kontrole stavby a popř. navrhneme možná opatření k tomu, aby funkčnost podlahy byla dotčena jen minimálně.

Zanechte vzkaz

Nové články