Anhydrit - rekonstrukce RD

 Dotaz:

Dobry den, zvazujeme pouziti anhydritove podlahy pri rekonstrukci domu. Dum je cca povalecny 1948+/-. Momentalne v patre je kombinace dlazeb a lamina. Behem rekonstrukce dojde k vybourani pricek a tim vznikne prostor 11,6*4,2m. Radi bydme meli jednolitou podlahu, bez prechodu a spar. Zvazujeme lesteny beton a nebo upraveny anhydrit tak by na nej nemusela dalsi podlahova krytina. Libi se nam jeho smetanova barva (alespon takto vypadal neuptaveny v nasem puvodnim dome, byla skoda ho zakryt dlazbou). Mistnost bude obytna pro kuchyn/jidelnu a obyvak. Musi tedy neco vydrzet a byt jedoducha pro udrzbu. Je mozne takto anhydrit pouzit? Jak by byla priblizna cena na m2? Jsme v Praze Jak je treba podlahu pripravit pro liti? Dekuji Alice

 Odpověď:

Dobrý den, na takovou plochu můžete anhydritovou podlahu bez obav použít - bez dilatací v ploše. Co se týče jeho barvy - ta je dána použitým pískem. Ta smetanová barva, co se Vám tak líbila, bylo pravděpodobně vyplavené pojivo, tj. mléko, které není otěruodolné ani nesplňuje požadavky na odtrhovou pevnost pro lepení krytiny. To je zase dáno kvalitou směsi, resp. kvalitou výrobce. Ale mají na to vliv i jiné věci. Anhydritové podlahy mimochodem nejsou otěruodolné, takže se bez povrchové úpravy nepoužívají - stejně jako lité cementové potěry.

Pokud se Vám ale líbí takový vzhled podlah, můžete nechat na podlahu udělat stěrku - epoxid, polyuretan, cement.. je toho hodně na výběr. 

Je možné sice použít lité potěry - anhydritové i cementové -, které už povrchovou úpravu nevyžadují, jejich použití je ale složitější a dražší, než nechat podlahu vystěrkovat designovou stěrkou - tak proč to dělat složitě, když to jde i jednoduše?

Zanechte vzkaz

Nové články