Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Reflexní folie nebo systémová deska pro podlahové topení?

Reflexní folie nebo systémová deska pro podlahové topení?

Špatně uchycené topeníPro někoho dilema, pro někoho věc, nad kterou ani nemá cenu uvažovat. Za nás platí rozhodně to druhé, systémová deska - ale pozor, je jich více druhů a ne všechny jsou ideální.

Dobře zvolené a správně nainstalované systémové desce se nic nevyrovná, natož odrazová folie, která v podlaze v podstatě nemá co odrážet..

Proč používáme systémovou desku?

  • snadnější montáž trubek - cena za montáž je výhodnější než u montáže bez "nopů".

  • symetrické rozložení trubek v ploše - prostě to na pohled vypadá hezky .

  • 100% fixace trubek, což je pro nás to nejdůležitější při realizaci anhydritové podlahy.

Proč nepoužíváme reflexní folie?

  • anhydrit vodí teplo díky tepelné vodivosti, ne odrazuschopnosti. 

  • časově náročnější montáž (i když lépe placená, ale kdo má dost práce, nepotřebuje zbytečně vysávat víc než je třeba..)

  • Horší fixace trubek do podkladu - zejména u nižší izolace (20 mm a méně) nebo kročejové izolace.

Časté argumenty, kterými jsou zákazníci přesvědčováni:

Vyšší efektivita podlahového topení aneb „ad absurdum“

Nejeden zákazník se nás ptal, co je pravdy na tom, že trubka instalovaná bez systémové desky, ale jen na odrazovou folii nebo obyčejnou folii je efektivnější než trubka v systémové desce. Důvodem horší efektivity trubky v systémové desce mají být právě "nopy" systémové desky o které se trubka opírá a které brání v přenosu tepla.

Je to velmi hloupý argument který sází na důvěřivost lidí...

Když už zajdeme do podrobností, systémové desky mají na spodní straně rastr a trubka tak "visí" ve vzduchu. Trubka je tak více obalena anhydritem, než trubka položená na "zemi". V systémové desce je také míň anhydritu, reakce na změnu teploty by tak měla  být rychlejší, ALE vliv těchto pidi detailů má na funkci podlahového topení tak nepatrný vliv, že nemá cenu se jimi zabývat. To jen obchodníci prodávající  "kvalitu" mají zapotřebí upozorňovat na neexistující výhody...

PS. Po třech letech můžeme konstatovat, že rapidně ubylo případů, kdy neseriózní prodejci či montážní firmy používají tento absurdní argument

Bez systémové desky je to levnější

Jak kde a jak od koho. Každý kdo alespoň trošku ví o čem je řeč, ví, že montáž do systémové desky je daleko rychlejší a snadnější než montáž na sponky. Logicky vzato, taková montáž musí být dražší než montáž do systémové desky. Sponky pro podlahové topení pak také nejsou zdarma. Suma sumárum - pokud instalujeme do systémovky a nebo na sponky, konečná cena je +/- stejná, ale ten rozdíl, ten je vidět.

Bez systémové desky to tedy nefunguje?

Ale ano, určitě to funguje i bez systémové desky. Pokud si ale uvědomíme, že vše co na stavbě děláme je ovlivněno kvalitou montáže není určitě na škodu raději investovat peníz to systémové desky, než do montáže. Montáž podlahového topení bez systémové desky je po všech směrech náročnější, ale máme několik firem kterým děláme podlahy, které využívají tuto technologii a jejich montážím není co vytknout.

Jako vždy, je to hlavně o lidech...

Nové články