Skladba podlahy hurdis

 Dotaz:

Dobrý den, dělám rekonstrukci podlahy v chodbě cca 4x2m, která je v patře rodinného domu. Skladba stropu je hurdis - malta, skvarobeton a beton dorovnaný po horní pásnice íček, povrch je tedy rovný. Vrchní vrstva 10cm beton nad íčky musel pryč. Mohu nyní použít skladbu nad íčka - podlahovy polystyren a na to anhydrit? Limitován jsem výškou cca max 10cm nad íčky vůči prilehlým místnostem. (Někdo říká, že na íčka nesmí přijít podlahovy polystyren + beton ale rovnou beton nebo anhydrit jako nosná vrstva) Děkuji za odpověď;)

 Odpověď:

Dobrý den, podobný dotaz byl zde a zde.

Mě osobně přijde betonová deska na hurdis a potom až EPS a roznášecí deska jako logické a jako správné, nicméně kdysi jsem tuto otázku řešil s technologem výrobce - je to min. 5 let zpátky a já už si nevzpomenu na výrobce - a podle jeho tvrzení stačilo hurdis jen zalít, např. vápenným mlékem a na to už rovnou instalovat polystyren.

Nicméně každému kdo řeší podobné otázky - ať už se jedná o hurdis nebo cokoliv jiného - obracejte se na výrobce, technology a hledejte technické listy výrobců. Podobných diskuzí v duchu toho, že tohle se musí a tohle se nesmí je na internetu mnoho a mnoho z nich jsou jen bludy..

S pozdravem Zelinger.

Zanechte vzkaz

Nové články