Realizace anhydritu v zimě

 Dotaz:

Dobrý den, mám dotaz ohledně realizace anhydritu v prosinci, pokud nebudou tuhé mrazy, tak bych rád podlahu realizoval ještě tento rok. Jsou hotové omítky, izolace stropů a parobrzda, bohužel tepelné čerpadlo bude nejdříve v létě a dávat dočasně elektrokotel se mi moc nechce. Mám tedy pár dotazů.

 • 1) nebude vadit když se podlahové topení zapne nejdříve za půl roku od realizace?

 • 2) je možné po týdnu od realizace postavit na anhydrit kamna na vytápění stavby (95m2 bungalov), samozřejmě s podkladem na rozložení hmotnosti.

 • 3) na pokládku finální krytiny nespěchám, klidně počkám půl roku. Bude stačit v zimním období občas zatopit v kamnech, pravidelně větrat a zbavit se vlhkosti přirozeně?

 • 4) není tedy nutné instalovat průmyslový vysoušeč?

Karel

 Odpověď:

Dobrý den, děkuji za dotaz.

 • 1.) Nevadí, možnost pustit podlahové topení po týdnu od realizace není povinná - je doporučeno spustit (zkušební provoz) před pokládkou krytiny...

 • 2.) Možné to je (za předpokladu dostatečně únosné desky, resp. podkladu) , ale v první fázi vysoušení nejsou lokální ohřívače vhodné - může dojít k lokálnímu vysušení a prasknutí podlahy - nicméně pokud se Vám podaří eliminovat toto riziko...

 • 3.) Stačit to bude - důležité je aby podlaha nepromrzla. Pokud dojde ke srážení vzdušné vlhkosti, na anhydritu může zůstatek slabá vrstva "poprašku".

 • 4.) Nutné to není - anhydritu stav se zvýšenou vlhkostí nevadí pokud nebude docházet k rosení nebo srážení vlhkosti na anhydritu. Pokud bude, anhydrit se sice nerozpadne, může to ale znamenat nějaké vícenáklady na úpravu povrchu anhydritu.

Info o realizaci anhydritu v zimě

Hezký den, Zelinger

2 komentáře on "Realizace anhydritu v zimě"

 • a

  Dobrý den,

   

  řeším podobný problém, mám již 4 dny zalito. Je možné třeba po týdnu dát na anhydrit paletu a na ni postavit starý petry, aby bylo možné stavbu "ekonomicky" temperovat?

   

  Díky za odpověď

   

  Zdeněk

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den, omlouvám se za prodlevu z odpovědí - závěr roku je jako vždy trochu hektický..

  Tyto otázky je třeba vždy směrovat na realizační firmu - ne každá podlaha má ideální výšky, resp. únosnot. A protože já jsem tuto podlahu nedělal, nemohu dát odpověď..

  Ale jinak za běžných podmínkek - kamna si můžete na podlahu postavit v podstatě ihned jak je anhydrit pochozí - kamna petry mají cca 50-60 kg, takže to pro podlahu není žádná zátěž.

  Co je ale nutné potřeba udělat, tak to je v první fázi vysychání anhydritu zabránit lokálnímu vysoušení.

  Tomu se dá pomoci tak, že se kamna instalují do větší výšky od podlahy, použije se větrák na ochlazování a pod...

  Hezký den, Zelinger - ANHYTOP

   

Zanechte vzkaz

Nové články