Oprava elektrického podlahového topení

 Dotaz:

Dobry den, mam anhydritovou podlahu s elektrickym podlahovym vytapenim, bohuzel topny kabel je preruseny (chyba ve vyrobe), tudiz bude muset nasledovat oprava. Opravu provede technik firmy co prodava topne kabely, me jde ale o naslednou opravu anhydritu a uvedeni do puvodniho stavu. Bohuzel firma, ktera mi podlahu delala uz neexistuje, tudiz se nemam koho zeptat....

Dekuji za Vasi odpoved, M.

 Odpověď:

Dobrý den,

oprava anhydritové podlahy se v takových případech provádí stejným způsobem jako klasické sanace prasklin.

Otvor v anhydritové podlaze je vhodné provádět naříznutím, aby okraje otvoru byli rovné. Dále už je to spíš jak archeologické vykopávky, postupovat opatrně aby se nepoškodil kabel i na dalších místech.

Před aplikací výplně otvoru je nutné napenetrovat okraje původní podlahy, aby se z nové výplně nevsákla voda do původní anhydritové podlahy.

Po vytvrdnutí se provede "sešití", mezi novou výplní a původní podlahou se materiál nařízne, min. do 1/3. Napříč řezem se provedou "stehy" pro spony, rozteč cca 10-15 cm.

Pro šití se používají speciální spony, cca 8-10 cm dlouhé, šířka cca 5 mm (vlnitý plech) a cca 10 mm výška. Ideální uložení spony je v polovině celkové tloušťky podlahy.

Tyto spony jsou často nahrazovány hřebíky, vruty a pod., ale tento druh materiálu nemá dostatečnou pevnost ve střihu a po nějakém čase většinou praskne.

Před vložením spony do stehu se provede zalití stehů a řezu speciální stavební chemií, určenou pro sanaci prasklin v betonových podlahách - např. epoxidová lepidla a až poté se vkládá spona.

Takto opravená podlaha bude sloužit stejně dobře jako ta původní..

8 komentářů on "Oprava elektrického podlahového topení"

 • a

  Dobrý den.chci se zeptat proč mi Termostat i při nastavené teplotě 22.5 stupňů topí i po dosazeni teto teploty .topi dokud je nevypnu z jističe .Dekuji 

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den, Váš termostat má pravděpodobně poškozené spínací relé. To se bohužel občas stává.. Je nutná výměna termostatu.

  S pozdravem Zelinger

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den, elektrické rozvody bude nutné proměřit a lokalizovat závadu. Opravy rozvodů ale neprovádím, servisuje jen vlastní montáže.

  Hezký den, Zelinger

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den,

  k opravě můžete použít například pytlovaný anhydritový potěr, opravu je možné ale provést i jakýmkoliv potěrovým betonem, takže i cementovým potěrem.

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den, já se bohužel nezabývám opravami kabelů, byť je dokážu najít a opravit.

  Najít kabel by nemělo být nic těžkého - předpokládám, že se jedná o mechanické poškození kabelu - např. spára, zarážka dveří a pod.

   

  Hezký den, Zelinger - ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články