Tvarová deformace betonové podlahy po několika týdnech

 Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu - názor.

Provedl jsem u zákazníka pokládku plovoucí vinylové podlahy - podklad byla hlazená betonová podlaha, rovinnost celkem slušná, do cca 3-4 mm a povrch se trošku drolil, proto jsem ještě betonovou podlahu zbrousil.

Problém ale nastal asi po cca měsíci po pokládce krytin, kdy se mi zákazník ozval s tím, že moje podlaha je křivá a podlahu mi reklamuje. 

Já spíš dělám podlahy na anhydritech, i když s betonovými podlahamy nějaké zkušenosti mám tak jsem se s tímto setkal poprvé.

Máte nějaký typ na to kde se mohl stát problém? 

Děkuji předem za čas, P.K.

 Odpověď:

Dobrý den, podle popisu se jedná o tvarovou deformaci nevyzrálého pojiva - cement při tuhnutí reaguje změnou velikosti. Tento probém se může stát v případě pomalutuhnoucí směsi - např. ošetřenou postřikem NB1, která zabraňuje odpařování vody a po následnmém zbroušení. Proto je třeba i po několika týdnech od realizace dodržet postup pomalého vyoušení - právě například při odstranění ošetřeného povrchu. Může to zapříčinit i nateklá voda do podlahy s větším objemem nevyzrálého pojiva ( zavlhlé směsy -  třeba hlazená betonová podlaha).

Čím slabší je deska, tím větší pnutí v podlaze nastane..

S pozdravem Zelinger - ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články