Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Kročejová izolace - materiály pro útlum

Kročejová izolace - materiály pro útlum

Používá se u těžkých plovoucích podlah - např. anhydritová litá podlaha. Kročejová izolace má zabránit přenášení vibrací do nosné konstrukce domu, tedy do stropů a stěn, ale i nenosných konstrukcí jako jsou příčky. Kročejový hluk je hluk, který vzniká při fyzickém kontaktu s těžkou plovoucí podlahou, resp. nášlapnou vrstvou, která je na anhydritové lité podlaze. Nejčastěji tak vzniká při chůzi - proto kročej, kročejový. Kročejová izolace se používá nad obydlenými místnostmi. V jiných místech je používání kročejové izolace zbytečné a neefektivní. 

Kročejová izolace pod anhydritovou podlahu

Pro útlum kročejového hluku pod anhydritové podlahy se používají nejčastěji tři druhy materiálu.

  1. 1.) Polystyren

  2. 2.) Vata

  3. 3.) Polyethylen

PolystyrenPOLYSTYREN

Přesněji elastifikovaný kročejový polystyren. Nejčastěji se instaluje v síle 30-50 mm. Zde platí nižší objemovka = lepší útlum kročejového hluku. Polystyren po vyrobení ještě musí projít tzv. elastifikací při které se naruší struktura polystyrenu tak, aby nedocházelo k přenosu vibrací. Jako kročejovou izolaci tak není možné používat obyčejný polystyren, např. EPS 50. Kročejové polystyreny mají nižší tepelný odpor než běžně používané tepelné izolace a mají vyšší stlačitelnost a o něco lepší vlastnosti pro útlum kročejového hluku než minerální vata. (aktualizace 2013 - poradna)

VATA

Minerální vata je "od přírody" skvělá tepelná, ale i kročejová izolace. Nejčastěji se intaluje v síle 30-40 mm. Její nevýhoda je ve vysoké stlačitelnosti, u vyšších skladeb izolací tak doporučujeme kombinovat minerální vatu s polystyrenovou izolací (EPS dole!). Výhoda je v dobrém tepelném odporu, cca srovnatelným s polystyrenovou izolací (např. EPS 100), ale také vynikající vlastností tlumit kročejový hluk. (u polystyrenu je to naopak- lepší odpor = horší útlum kročejového hluku). U minerální vaty platí jedna zajímavost a to, že tepelný odpor se neřídí podle objemové váhy jako je tomu u polystyrenu, ale podle určité křivky, kdy se od určité objemové kapacity tepelný odpor naopak zhoršuje vč. schopnosti útlumu kročejového hluku.

POLYETHYLEN

Pěnový polyethylen (např. český výrobek MIRELON) se používá také jako obvodová dilatace u těžkých plovoucích podlah - i to má vliv na snížení kročejového hluku. Pěnový polyethylen je možné také použít jako kročejovvou izolaci pod těžkou plovoucí podlahu - např. pod anhydritové lité podlahy. nejčastěji se instaluje v síle 10 mm (2x 5 mm). Montáž je náročnější než u EPS nebo vaty, byť se to zdá nemožné, ale často je motnáž "nedokonalá".

Jako kročejová izolace se celoplošně používá jen ve vyjímečných případech, resp. jen tam, kde není místo na instalaci jiné kročejové izolaci. To jsou nejčastěji rekonstrukce nebo stavby, kde udělá někdo kopanec a pár centimetrů potřebných pro kročejovou izolaci nejsou k dispozici.

Podcenit kročej se nevyplácí

Často od zákazníků slyšíme, že u nich kročej řešit není třeba, že mají bytelný strop. "Bytelný" strop, resp. větší objemová hmotnost ale kročej neutlumí - to Vám pomůže při snížení vzduchové neprůzvučnosti, ale ne k utlumení kročejového hluku. Vzduchová a kročejová neprůzvučnost jsou dvě odlišné veličiny.

Snížení nebo odbourání akustických vjemů v pozdější fázi stavby se může řádně prodražit. Vždyť speciální opatření pro snížení akustických veličin stojí leckdy ty samé peníze jako skladba celé konstrukce ve fázi výstavby!

 

 

Nové články