Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

EPS - expandovaný pěnový polystyren do podlahy

EPS - expandovaný pěnový polystyren do podlahy

EPS polystyrenbílé desky, které se vyrábějí v několika variantách a různých velkostech co do tloušťky i plochy. U našich zakázek používáme do podlah, kde není třeba tlumit kročejový hluk, izolaci EPS 100, ale jsou i další možnosti - EPS 150 nebo EPS 200. Číslo za zkratkou polystyrenu EPS (dříve PPS) označuje pevnost polystyrenu v tlaku při 10% lineární deformaci (kPa).

Jaký EPS polystyren do podlah používáme:

  • EPS 100 - pro běžné podlahy bez požadavku na útlum kročeje

  • EPS 150 - pro větší zátěž podlah a u vyšších skladeb izolací

  • EPS 200 - do garáží, dílen a u vyšších skladeb izolací

  • EPS grafit 100 - pro docílení lepšího zateplení u běžných podlah, vhodné u podlahového topení

  • EPS grafit 150 - pro docílení lepšího zateplení u podlah s větší zátěží, vhodné u podlahového topení

  • EPS T 4000 - pro útlum kročejového hluku na podlahách nad obývanými místnostmi.

  • EPS T 3500 - pro útlum kročejového hluku na podlahách nad obývanými místnostmi.

Zajímá Vás kolik potřebujete tepelné izolace v podlaze pro kvalitní zateplení? Pokud ano, podívejte se na kalkulátor zateplení.

EPS T - kročejová izolace

EPS grafitPolystyren do podlah se vyrábí ve variantě značené "T". Toto značení se používá pro kročejový polystyren. Je levnější než EPS 100 a další druhy EPS, ale má nižší tepelný odpor a vysoké stlačení. Je to izolace, která se používá jen do podlah s požadavkem na útlum kročejového hluku, nemá jiné využití.

EPS „Šedý“ - grafit

V poslední době je na vzestupu speciální polystyren s přídavkem grafitu. Říkáme mu „grafiťák“ anebo „šedý polystyren“. Poměr cena/výkon je u tohoto polystyrenu vynikající. Za cenu o pár stokorun vyšší (m3) než běžný bílý polystyren můžete mít výkon přibližně stejný jako u PUR nebo PIR desek - polyuretanová izolace (PUR) a polyisokyanurátová (PIR) izolace, které jsou ale podstatně dražší. V podstatě můžeme říci, že od dob používání šedého polystyrenu nám klesla spotřeba PUR desek o 99%.

Jaký polystren EPS do podlah nepoužíváme:

  • EPS 50

  • EPS 70

Použití těchto polystyrenů v podlahách zbytečně degraduje kvalitu podlahy - snižuje únosnot, snižuje tepelná odpor, žádná pozitiva při použití této izolace nejsou. Ušetříte pár stokorun...

EPS (PPS) - expandovaný pěnový polystyren

Dříve se EPS polystyren označoval jako PPS, dnes už sotva najdeme o starém značení nějaké zmíňky na internetu, ale občas se toto označení ještě objeví v projektech - PPS polystyren. Jedná se ale jen o změnu značení polystyrenu. Žádné rozdíly ve vlastnostech materiálu nejsou.

Po změně označení z PPS na EPS se také polystyreny značily po čísle určující jeho pevnost dalším písmenkem - Z, S a F. - celé značení tak bylo např. EPS 150S nebo EPS 100Z atd..

Zetko se používalo jen u EPS 100 a EPS 50. Rozdíl mezi Z a S byl ve větších tolerancích u „zetka“, způsobené možným dotvarováním (desky se nenechávaly vyzrát) a použitím většího množství recyklátu při výrobě. Obecně ale byli parametry obou EPS stejné

Esko – S jako stabil. Desky se po výrobě nechají „dozrát“ a po expedici už by nemělo docházet k tvarovým změnám. Stabil měl menší tolerance než „zetko“.

V roce 2015 se od značení S a Z upustilo a nadále zůstalo jen označení F - fasádní polystyren, polystyren s větší odolností proti povětrnostním vlivům.

Pro podlahy s vysokým zatížením se používá XPS - extrudovaný pěnový polystyren

Nové články