200
Rovinka jako když střelí - to jsou lité anhydritové podlahy!
Vyrobíme anhydrit na místě a jen tolik kolik je potřeba!
To nejlepší pro stavbu i Vás - PODLAHOVÉ TOPENÍ
To nejlepší pro podlahové topení - ANHYDRITOVÁ PODLAHA

Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Skladba podlahy pod krbem

Skladba podlahy pod krbem

Anhydritové podlahy by se měli provádět v občanské výstavbě s minimální nosností pro stálé zatížení od 150Kg/m2 a více. Při správné skladbě podlahy pak není problém docílit únosnosti i několika tun.

U většiny krbových kamen by nebylo nutné upravovat skladbu podlahy, protože jejich váha je zpravidla pod 100Kg, ale v budoucnu se krbová kamna mohou vyměnit za jiná, těžší a tak je vhodné skladbu podlahy upravit tak aby mohla posloužit i v takových případech.

Způsobů jak upravit skladbu podlahy v místech, kde bude stát krb je více, často je to jen klasické vybetonování bez izolace, které nemusí s ohledem na umístění být vždy ta nejvhodnější varianta (tepelný most)

Dlouhodobá tepelná odolnost EPS a XPS je 70°C

Skladba podlahy pod krbem - doporučení

Běžně používaná izolace v podlahách je EPS 100Z (S), únosnost této izolace při deformaci max.2 % je 2 000 Kg/m2. Protože žádná deformace, resp. stlačení není žádoucí, můžeme počítat z bezpečným zatížením cca 500-1 000 Kg podle celkové výšky izolace. Celkové stlačení izolace může ještě ovlivnit způsob uložení izolace. 

Pod krbová kamna tak raději používáme izolaci s větší únosností, může to být např. EPS 150S nebo EPS 200S  anebo nejlépe některý extrudovaný polystyren (XPS)

Tloušťka anhydritové podlahy se volí podle celkové skladby podlahy od 50 do 70 mm.

Skladba podlahy pod krbem

Krbová kamna a těžká plovoucí podlaha

Krbová kamna jsou lokálním zdrojem tepla, mohou zapříčinit nerovnoměrné smrštění a roztažení roznášecí desky a tím zapříčinit její prasknutí. To je důvod proč se vyplatí menší kus desky, kde stojí krbová kamna, oddiletovat a v případě přítomnosti podlahového topení jej neinstalovat v této ploše kolem krbu. 

Tak jako vždy, anhydritové podlahy se nikterak nevyztužují ani v případech, kdy je třeba docílit vyššího zatížení.

Nerovnoměrné působení objemových změn je možné také jednoduše eliminovat způsobem používání krbových kamen

  • roztápět krbová kamna pozvolna 

  • vyhnout se při nízkých teplotách venku prudkému větrání (rychlému ochlazení podlahy)

Skladba podlahy pod krbem - jde to i jinak

Doporučený způsob provádění skladby podlahy pod krbem provádíme řadu let, z naší strany se jedná o vyzkoušený způsob provedení. Jsou ale i jiné možnosti, se kterými se také setkáváme.

  1. 1.) Skladba podlahy se neupravuje vůbec - u menších krbů s váhou do 150 kg nemusí být nutné skladbu podlahy upravovat tak aby podlaha snesla vyšší zatížení. V případě krbu s výměníkem je nutné počítat váhu krbu vč. plného výměníku

  2. 2.) Podlaha se provede na "tvrdo" - tj. že se nepoužívají žádné izolace. Podlaha se v místě krbu provádí buď klasickým potěrem a nebo anhydritem - Nevýhoda je, že vzniká tepelný most, který je tak velký, čím se více umístění krbu přibližuje k obvodovým stěnám. 

Nové články