Jaký beton na podlahové topení

 Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli musí být elektrické podlahové topení v každém případě zalité anhydritem. Můžu podlahu zabetonovat klasickým betonem bud ručně nebo strojově? Děkuji za odpovědˇ. Roman Krček

 Odpověď:

Dobrý den, podlahové topení můžete samozřejmě zabetonovat čímkoliv, třeba u suchým potěrem, jak já s oblibou říkám, kravincem.

Rozdílů mezi kravincem a litým anhydritem je hodně, jen ty hlavní - litý anhydrit má vyšší pevnost, lepší tepelnou vodivost, lepší rovinatost.

To samozřejmě nejsou přirozené výhody anhydritu vůči cementu, je to dáno způsobem zpracování.

Jestli budete dělat beton ručně anebo ztrojně už nemá významný vliv.

ANHYTOP-Zelinger

2 komentáře on "Jaký beton na podlahové topení"

  • a

    Dobrý den,před časem jsem si od vás nechal udělat cenovou nabídku.S cenou celkem souhlasím.V cenové nabídce OSTATNÍ INFORMACE píšete "Součástí ceny tak například nejsou tyto položky - separační vrstva (nevím co znamená) - přechodové profily (co to znamená, kam to do podlahy patří?) - odstranění šlemu (co to je a proč tuto službu neposkytujete ?) Moc děkuji za odpovědi na mé otázky a doufám, že pokud nebudu něco vědět budu se na vás zase moct obrátit s dotazem.

    Krásný den Roman Krček

  • Obrázek uživatele ANHYTOP

    Dobrý den, cenovou nabídku, kterou jste obdržel, je cenová nabídka na zhotovení anhydritové podlahy na připravený podklad.

    Zákazníci u těchto potávek preferují co nejnižší cenu s tím, že si stavbu sami připravují - proto je cena "ořezána" a součástí ceny jsou jen nezbytné položky pro zhotovení anhydritové podlahy. Krátce k Vašim dotazům:

    1.) Separační vrstva

    Vrstva, která odděluje polystyren od anhydritu. Běžně se používá fólie, jako separační vrstva může ale sloužit i systémová deska pro podlahové topení. Účelem separační vrstvy je, aby anhydrit nikam nezatekl (např.EPS by bez použití separační vrstvy vyplaval)

    2.) Přechodové profily

    Používají se k oddělení podlah - např. různé výšky v místnostech. Pokud nejsou třeba, anhydrit se aplikuje bez přerušení, v jedné rovině.

    3.) Šlem

    Anhydrit je druh litého betonu. U litých betonů dochází k vyplavení jemných částic (prachu) a pojiva. Vzniká slabá (v řádech setin) vrstva, která nemusí být pevně spojena s podkladem a nemusí mít dostatečnou odtrhovou pevnost pro lepení krytin. Povrch anhydritu je tak třeba dodatečně upravit - způdob úpravy povrchu anhydritu se může lišit podle typu finální krytiny. Doporučuji tak sjednat tuto službu u firmy, která bude pokládat finální krytinu. Šlem se často zaměnuje s mlékem, tj. vrtva vyplaveného pojiva, která vzniká u přeředěných, chudých směsí a u neodborné pokládky potěru. U mnou realizovaných podlah je výskyt mléka minimální díky vypracovému způsobu ukládání lité směsi a použitím jen kvalitních a vyzkoušených směsí.

     

    V případě jakéhokoliv dotazu se na mě můžete samozřejmě kdykoliv obrátit.

     

    Hezký večer, Zelinger.

Zanechte vzkaz

Nové články