Anhydritová podlaha na kročejovou izolaci

 Dotaz:

Dobrý den, ve skladbě podlahy v přízemí rodinného domu mám v projektu namalováno 150 mm izolace EPS T4, systém podlahového topení (60 mm v systémové desce) a 45 mm anhydritové podlahy nad trubkou.

EPS T4 právě skládám v patře a polystyren je hrozně měkký - raději i chci ověřit zda je ta skladba podlahy správně. Děkuji za opověď.

J.S.

 Odpověď:

Dobrý den, kročejová izolace - např. T4 - se používá výhradně v nadzemních patrech (nad obydlenou místností) a v síle zpravidla cca 30-50 mm (podle typu izolace a podle požadovaného útlumu kročeje). 

Kročejová izolace EPS T4 má horší tepelně izolační vlastnosti než EPS100 a víš - Její použití ve skladbě podlahy v přízemí nemá smysl, tam se preferuje vyšší tepelně izolační vlastnost.

Nicméně už jsem se setkal i s případem, kdy zákazník i přes upozornění, že se jedná o nevhodnou skladbu podlahy, mermomocí trval na skladbě podlahy z projektu a instaloval do podlahy 200 mm EPS T4!

Doporučil bych Vám změnit typ polystyrenu na minimálně EPS 100, výšku anhydritu 45 mm nad trubkou můžete zachovat - což by v případě 150 mm EPS T4 určitě neplatilo...

Hezký večer, Zelinger

 

Zanechte vzkaz

Nové články