200
Rovinka jako když střelí - to jsou lité anhydritové podlahy!
Vyrobíme anhydrit na místě a jen tolik kolik je potřeba!
To nejlepší pro stavbu i Vás - PODLAHOVÉ TOPENÍ
To nejlepší pro podlahové topení - ANHYDRITOVÁ PODLAHA

Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Anhydritová podlaha a voda

Anhydritová podlaha a voda

Anhydrit a vodaJak nedávno krásně konstatovala jedna potencionální zákaznice při našem rohovoru - na internetu je tolik hejtů na anhydritové podlahy, že už neví co je pravda a co lež..

Jedním z těchto hejtů na anhydritovou podlahu je i reakce anhydritu na vodu - ano, výrobci sice upozorňují, že anhydritová podlaha není vhodná do vlhkých prostor a při kontaktu s vodou ztrácí část své pevnosti, většina konkurence, která ale používá jiné technologie si to vyložila po svém a prezentuje anhydrit jako něco měkkého, rozmočitelného, bobtnajícího a já nevím co všechno..

Někdy mám pocit, že se podle těchto hejtů anhydrit musí při kontaktu s vodou změnit v silnou trhavinu a explodovat - leč, nikdy se tak nestalo :)

 

Samozřejmě chápu zákazníka -také jsem stavěl a několikrát jsem musel řešit to, že jeden dodavatel pomlouval jinou technologii, a ten druhý technologii toho prvního.. možná kdyby si každý hleděl svého a mluvil jen o tom o čem něco ví. Jenže to by se potom stavělo moc jednoduše. 

 

Vrátím se k té vodě. Internetové diskuze už nečtu, zjistil jsem, že každý je tam specialista, každý tam ví všechno... tak raději už dávám jen na vlastní úsudek a zkušenosti. Takže informace o anhydritu se ke mě dostávají skrze zákazníky anebo když někdo zavolá a chce se na něco zeptat. A musím říct, že někdy jsou to skutečné perly co se všechno dozvídám..

Nicméně jak jsem napsal - chápu ty co nevědí a jen se snaží vybrat to nejlepší pro svoji stavbu. A ti ostatní? Hejtři? asi..

Nezahálejte, pošlete nezávaznou poptávku po ceně anhydritové podlahy nyní!

Zkušenosti s vodou a anhydritem

Za svoji praxi jsem se setkal s vodou a anhydritem několikrát - včetně vytopeného domu přívalovou vodou pár dnů po vylití. Světe div se, nikdy jsem nezaznamenal žádný problém, resp. anhydrit se nerozmočil, nerozpadl, nenabobtnal...

To ale neznamená, že nikdy žádný problém nebyl - ano, problémy jsou, ale když se vždy začaly řešit důvody, resp. původ problému, tak se vždy zjistí, že někdo něco po.... nevyzrálý podklad (firma si neumí změřit vlhkost?), špatně penetrováno (penetruje se s předstihem, ne 10 minut před pokládkou!) nebo dokonce i použití lepidla na kterém bylo napsáno jasně a stručně nevhodné na anhydritové podklady!. A mohl bych pokračovat..

 

Nedávno také volal zákazník, že mu odskočilo několik dlaždiček.. Nakonec se přišlo na to, že zákazník před x měsíci stavbu vytopil - netěsnost odpadu. No ale proto, že se nic nedělo, nijak to neřešil. Voda tak mohla zůstat v podlaze a působit - a ona působí - proto tam asi nemá být. Nicméně problém byl celkem snadno řešitelný - stačilo se obrátit na specializovanou firma, která se zabývá vysoušením podobných konstrukcí - podlaha se na pár místech naruší (sondy) a teplým vzduchem vháněným přes kompresory vysuší. Samozřejmě takovou operaci nění třeba dělat když na podlahu vylejete kýbl vody...

 

Rozpadne se anhydritová podlaha při kontaktu s vodou?

Já říkám ne, nerozpadne, konkurence říká že ano, rozpadne, změkne, nabobtná... a co říká zákazník? - zákazník neví, ten je jak v mlýnských kamenech a neví co vybrat.

Mě je upřímě jedno co si kdo dá domu - někdo zvolí anhydrit protože rád používá nové technologie, upřednostní vyšší tepelnou vodivost, pevnost - a takových zákazníků je pořád dost...někdo zase "beton" protože --- já vlastně nevím proč? :)

Co mi není jedno je, když se někdo rozhodne na základě lživých informací.

Anhydrit má samozřejmě i své nevýhody, ale bát se toho, že po namočení se vám anhydrit rozpadne nemusíte.

Důkaz místo hejtů

Vzorek z laboratoře - je v horší kvalitě než reálná podlaha, všiml jsem si, že není "zvibrován" :) a tak obsahuje víc vzduchových bublin než reálná podlaha. To by ale měla být nevýhoda v případě namočení.

Po 14 dnech kdy byla kostka anhydritu uložena ve vodě nedošlo k žádné deformaci, k žádnému rozkladu, k žádnému bobtnání... nedošlo k ničemu. 

Vzorek je zavěšen na 6mm plastové hmožděnce - nemyslím si, že by v případě jakéhokoliv většího změknutí hmožděnka dál dokázala vzorek udržet.

Je anhydritová podlaha voděodolná?

Anhydritová podlaha rozhodně voděodolná není - pokud nastane situace, kdy anhydritem dlouhodobě protéká voda, vyplaví se pojivo a zůstane jen písek. Tohle je ovšem proces který trvá delší dobu, počítejme ho na roky. Pokud se ale anhydritová podlaha "jen" namočí, kromě ztráty pevnosti - než zase podlaha vyschne - se anhydritové podaze nic nestane. Co je ale důležité, tak to je po namočení, resp. vytopení podlah, podlahy opět vysušit. Jak jsem jsem už psal, na to jsou dnes již technologie...

A pokud myslíte, že v případě cementové podlahy se tomuhle někdo vyhne, má smůlu. Zvýšená vlhkost v podlaze Vám může pěkně zatopit i tak - plísně, degraradace tepelné izolace a dokonce jsem se setkal i s vyhazováním proudové ochrany (vlhkost z podlahy se dostávala do instalační krabice u podlahy)

A co další "hejty"?

Zaručených informací o vlastnostech anhydritu se ke mě neustále dostává dost.. Za ty nejvíce "zaručené" považuji ty o pevnostech anhydritu - oproti klasické betonové podlaze nižší únosnot (co na tom, že pevnost materiálu je vyšší :) a že schnutí trvá minimálně 6 a více měsíců (co na tom, že dobu schnutí určuje stavba svým přístupem, resp. podmínky vysoušení). Snad bude v budoucnu víc času a dojte i na jiné testy...

Nové články