Anhydrit na dřevný záklop

 Dotaz:

Dobrý den, Chci Vás požádat o informace/zkušenost/omezení při provádění anhydritových podlah na dřevěném trámovém stropě. Rekonstruuji starší rodinný dům a budu řešit nové podlahy, ve kterých bude zabudováno teplovodní podlahové vytápění. Plánuji anhydritové podlahy i v patře na stávajícím dřevěném trámovém stropě. Od statika mám potvrzeno, že strop přenese přitížení od nové podlahy, ale upozornil mě na průhyb: - rozpon stropu je 4,2 m - průhyb až 20 mm Lze v mém případě uvažovat s anhydritem? Předpokládám tl. anhydritu 55 mm (v místě potrubí topení sníženo na 39 mm) Děkuji za info.

 Odpověď:

Dobrý den, anhydritové podlahy se běžně provádějí i na trámových stropech. Anhydritová podlaha nemá možnost se časem dotvarovat - např. v případě průhybu stropu. Proto je třeba zvolit tloušťku roznášecí vrstvy takovou aby se mohla "vynést" po krajích.

Odpověd na Vaši otázku by Vám měl dát právě statik. 

Jen z praxe, často je požadavek na zatížení dřevěného stropu na co nejlehčí zatížení - anhydrit 30-40 mm. Mě se osvědčil spíš opak - cca 50 mm anhydritu, doplněno kročejovou izolací (která "absorbuje" část energie průhybu).

Pokud Vás ale zajímá zda to vydrží, je třeba se ptát statika...

Hezký den, Zelinger

Zanechte vzkaz

Nové články