Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Kročejová izolace

Jakou použít kročejovou izolaci?

Toť otázka, každý má své favority, někdo věří tomu a někdo zase tomu. Údaje výrobců jsou sice jasné, ale ne vždy jsou tyto hodnoty dosaženy i v reálu. Na fungování kročejové izolace má také vliv stav podkladu a podle něj se můžeme také rozhodovat co použít.

Naše doporučení ohledně kročejové izolace pod anhydritovou podlahu...

 

Číst více

Skladba anhydritové lité podlahy

Moderní skladba podlahy klade důraz na zateplení a odhlučnění stavby. Do podlahy se proto používá tepelná a kročejová izolace. Betonová deska (nejčastěji anhydritové podlaze) se v takovém případě nazývá těžká plovoucí podlaha.

Často se setkáváme s nevhodnou skladbou podlahy, kročejové izolace v přízemí, nebo patra bez kročejové izolace, podlahy s podlahovým topením nedostatečně zateplené. Skladba podlahy se ale skládá z více částí...

 

Číst více

Kročejová izolace - materiály pro útlum

Používá se u těžkých plovoucích podlah - např. anhydritová litá podlaha. Kročejová izolace má zabránit přenášení vibrací do nosné konstrukce domu, tedy do stropů a stěn, ale i nenosných konstrukcí jako jsou příčky. Kročejový hluk je hluk, který vzniká při fyzickém kontaktu s těžkou plovoucí podlahou, resp. nášlapnou vrstvou, která je na anhydritové lité podlaze. Nejčastěji tak vzniká při chůzi - proto kročej, kročejový. Kročejová izolace se používá nad obydlenými místnostmi. V jiných místech je používání kročejové izolace zbytečné a neefektivní. 

 

Číst více

EPS - expandovaný pěnový polystyren do podlahy

bílé desky, které se vyrábějí v několika variantách a různých velkostech co do tloušťky i plochy. U našich zakázek používáme do podlah, kde není třeba tlumit kročejový hluk, izolaci EPS 100, ale jsou i další možnosti - EPS 150 nebo EPS 200. Číslo za zkratkou polystyrenu EPS (dříve PPS) označuje pevnost polystyrenu v tlaku při 10% lineární deformaci (kPa).

 

Číst více

Nové články