Skladba podlahy v přízemí paneláku

 Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vhodnost kročejového polystyrenu EPS T4000 do podlahy pod anhydrit. Jedná se o byt v paneláku v přízemí, skladbu podlahy plánuji eps t4000 - podklad je velmi nerovný takže vrstva bude místy pouze 10mm až po 70mm v nejnižším místě, dále separační vrstva a na to anhydrit potěr 40-50mm. Jde mi hlavně o ten kročejový polystyren jestli je možné jej takto použít v různě vysokých vrstvách (i kvůli stlačitelnosti) a jestli to bude mít vliv na akustiku i když jsem v přízemí a nebo stačí použít klasický eps 100? Děkuji za odpověď.

 Odpověď:

Dobrý den, nerovný podklad je možné vyrovnat různě vysokým polystyrenem. Ne každá nerovnost jde ale vyrovnat - např. pokud je deska rovná ale letí na jednu stranu, je vyrovnání možné. Pokud má ale desky vlny, je vyrování polystyrenem obtížné.

Zuby v polystyrenu do 10-20 mm (v závislosti na tloušťce anhydritu). V přízemí se zpravidla kročejová izolace nepoužívá - nemá co tlumit. U svislé konstrukce pak jako kročej slouží obvodová dilatace.

Hezký večer, Zelinger - ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články