Projekt na podlahové topení

 Dotaz:

Dobry den, nabizite i projekt podlahoveho teplovodniho vytapeni? Nebo muzete nekoho doporucit? Chtel bych aby to bylo navrzeno kvalitne. Mam projekt domu s elektrickou podlahovkou ale chci to zmenit na teplovodni, mame v projektu v podlaze 20 cm izolace EPS a 5 cm anhydritu, zmeni se prosim skladba podlahy pri pouziti teplovodni podlahovky? Je vhodne s vami nejak koordinovat polozeni trubek abyste hned nasledne mohli potrubi zalit anhydritem? Stavba bude na Praze zapad zaciname v dubnu. Dekuji S.

 Odpověď:

Dobrý den, projekt podlahového topení nenabízíme, pokud ho vyžadujete, je nutné se obrátit na projektanta. Faktem je, že ani sebelepší projektant nenahradí zkušenou montážní firmu a ta se zase většinou obejde bez projektu. Velmi často se také stává, že návrh podlahového topení je zaměňován za projekt.. např. projektová dokumentace pro účely stavebního povolení má hodně daleko do skutečného projektu a často se v ní vyskytují fatální chyby. 

Pokud nemáte nějakým způsobem extravagantní stavbu ,obejde se to většinou bez projektu a stačí jen provést instalaci podle "obecných" pravidel platných pro podlahová topení.

Skladba podlahy se změní, nijak výrazně - konstrukční tloušťka elektrického podlahového topení je 5-10 mm, teplovodního topení do 20 mm (záleží ale na volbě způsobu montáže).

Jednoduše řečeno, přijdete o 10 mm z výšky podlahy. Pokud chcete dodržet tepelný odpor, stačí použít izolaci s lepším tepelným odporem než je uvedeno v projektu - návrhu.

Koordinace potřeba není, pokud máte zájem jen o zhotovení lité anhydritové podlahy, cenovou nabídku si můžete nechat spočítat zde. Lití je vhodné objednat cca 2-3 týdny před plánovaným datem.

Podlahu můžeme udělat také komplet - polystyren, podlahové topení, anhydrit. Výhoda je jasná, záruka za kompletní skladbu podlahy. Také se nemusíte starat o jednotlivé firmy a vše vyřídíte na jednom místě - u nás - poptat cenu kompletní skladby podlahy vč. teplovodního podlahového topení.

Zanechte vzkaz

Nové články