Výška anhydritové podlahy u podlahového topení

 Dotaz:

Dobrý den, prosím Vás chtěl bych se zeptat. Jsme už téměř rozhodnuti pro anhydritovou podlahu, jenom ještě řeším, jaká je minimální a maximální výška vrstvy anhydritu nad teplovodními trubkami. Vychází mi 35-45 mm. Nebo se do tloušťky vrstvy dá započítat i průměr trubek? Děkuji, s podzravem Jakub Kopecký

 Odpověď:

Dobrý den, tabulku pro určení správné výšky najdete ve článku Výška (nejen) anhydritové podlahy.

Pro určení správné výšky anhydritové podlahy se bere v potaz jen souvislá vrstva anhydritu, tedy jen to co je nad podlahovým topením.

Obecně doporučuji souvislou výšku anhydritu 45 mm, která je dostatečná i na případné nárazové zatížení podlahy.

Minimální výška anhydritové podlahy (od cca 35 mm) je omezena požadavkem na únosnost podlahy podle stlačitelnosti podkladu, velikosti místností a pevnosti použitého materiálu. Maximální výška je cca +/- 80 mm, resp. pokud se lije více, dochází k větší sedimentaci písku a tím pádem k větší tvorbě vyplaveného pojiva - toto se dá do jisté míry omezit použitím anhydritu s větším objemem pojiva (např. CA30)

Ale POZOR na kari síť - ta se v případě litých anhydritových podlah NESMÍ používat. Pokud by byl požadavek na zvýšení únosnosti podlahy použitím výztuže, je nutné použít výztuž odolnou korozi. Protože plánujete podlahy s teplovodním podlahovým topením je ale použití jakékoliv výztuže zbytečné - jako výztuž poslouží trubky podlahového topení.

Hezký večer, Zelinger - ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články