Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Topný kabel PSV

Topný kabel PSV

Topný odporový kabel PSV je jeden z nejpoužívanějších topných kabelů, který se používá pro elektrické podlahové topení. Jednožilový topný odporový kabel PSV se vyrábí ve třech variantách - 5W/bm, 10W/bm a 15W/bm. Kabely jsou tak vhodné pro instalace přímotopné, poloakumlační (v anhydritové podlaze) i akumulační. Tyto kabely jsou vhodné k vnitřním instalacím, pro venkovní instalace je možné použít jednožilové kabely MPPSV s výkonem 20 nebo 30W/bm.

Varianty podlahového topení s kabelem PSV

Topná rohož PSVTopný kabel PSV je možné instalovat jako samostatný kabel, ale vyrábí se i jako topná rohož, kdy je kabel fixovaný k "perlince". Tyto topné rohože můžou být také opatřeny samolepícím páskem. Topná rohož se snadněji instaluje, ale její cena je vyšší než u samostatného kabelu. V případě instalace na EPS, resp. separační vrsvu, je nutné mít rohože nejen přilepené ale i pevně zafixované k podkladu - během realizace lité anhydritové podlahy může dojít v průběhu lití k odtržení lepícího pásku.

K fixaci topné rohože je možné použít sponky používané k přichycení trubek k EPS u teplovodního podlahového topení. Topné rohože můžeme ale spíš doporučit k přímotopným instalacím - např. v koupelnách je možné je použít přímo pod dlažbu a výrazně tak urychlit zahřátí dlažby a to i například v kombinaci s teplovodním podlahovým topením.

Montáž topného kabelu PSV

Elektrické podlahové topeníPro naše instalace používáme samostatný kabel PSV s výkonem 15W/bm, ten je z výroby opatřen na každé straně studeným koncem o délce 5 bm. V případě potřeby je možné jej nechat u výrobce prodloužit. Před zahájením samotné montáže je nutné provést výpočet a určit si rozteč kabelu. Fixaci kabelu po stranách provádíme sponkami, vnitřní části topných okruhů lepíme k separační vrstvě v kombinaci se sponkami. Důležité je, aby se topný kabel při zalití litou směsí (anhydritem) moc nenadzvedl a tak je většinou nutné kabel mít přikotvený v roztečích cca 50 cm. Tady platí, že čím je plánovaná tloušťka betonové desky slabší, tím lépe musí být kabel fixovaný k podkladu, resp. s menšími rozteči.

Před montáží, po montáži a po zalití anhydritem provádíme vždy proměření topného kabelu aby se vyloučilo jeho poškození.

Výhody topného odporového kabelu PSV

PSV jednožilový topný kabel

  • až o polovinu nižší cena oproti dvoužíle

  • možnost volby výkonu kabelu 5,10 nebo 15w / bm

  • celkový výkon od 120w do 3 400w

  • výborná mechanická odolnost

  • ochranné opletení

  • snadná montáž

  • průměr kabelu jen 5 mm

  • snadná montáž - vysoká flexibilita

Výroba kabelu PSV

Od začátku roku roku 2016 FENIX vylepšil konstrukci jednoho z nejprodávanějších topných kabelů na českém trhu – kabelu PSV. Pro tyto topné kabely začal používat rezistenci slaněnou ze 7 drátků na místo dříve používané jednožilové. Jelikož se kabely PSV používají v drtivé většině do betonových podlah, nejčastěji dnes do anhydritových podlah, je velmi důležitá mechanická odolnost topného kabelu. Použitím odporového lanka se zvýšila jak mechanická odolnost, tak i flexibilita tohoto topného kabelu.

Nové články