Anhydrit na trámový strop

 Dotaz:

Dobrý den, plánuji rekonstrukci horního patra v domě. Dům je starý cca 100 let nicméně je stále udržovaný a v dobré kondici. V domě jsou trámové stropy a chtěli bychom podlahové topení zalít anhydritem. Nicméně neustále přemýšlíme nad tím, zdali by tyto trámové stropy vydržely váhu anhydritu i s podlahovým topením, aby se nám neprohýbal (nepropadl v nejhorším případě) strop. Plocha obytných místností je cca 140m² (podlahovnou krytinu chceme vinyl). Chtěl bych se zeptat, zda je tato možnost provedení reálná nebo jestli nám doporučíte jiný způsob provedení. Děkuji za odpověď.

 Odpověď:

Dobrý den, bohužel nic konkrétního Vám na základě dotazu neodpovím.

Obecně, anhydritové podlahy používáme i u dřevěných stropů - a to jak u novostveb, tak i u rekonstrukcí.

Zákazníci se nejčastěji drží hmotnosti, kterou odebrali při rekonstrukci - např. odebrání škváry, sutě a pod.

Výhoda v použití anhydritu je v tom, že deska po zatvrdnutí už nemá žádnou dotvarovatelnost - narozdíl od podlahy s cementovým pojivem. Tudíž čím větší je průhyb, tím více se zatížení přenáší do okrajových částí. Pokud to přesáhne určitou mez, podlaha může prasknout - proto bych nedoporučil slabší vrstvy.

Pokud si sám za sebe netroufnete odhadnout únosnost stropu (já určitě ne, spíš jen s ohledem na jiné realizace) a chcete mít 100% jistotu, obraťte se na statika.

 

S pozdravem Zelinger - ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články