Mobilní výrobní zařízení pro výrobu ANHYMENTU®
Platíte jen to, co vyrobí!
Výroba ANHYMENTU® je pod neustálým dohledem proškoleného personálu
Možnost jednoduchého doplnění přímo na stavbě
Zvládne vyrobit až 20 kubíků ANHYMENTU®
Jaro
Léto
Podzim
Zima
Celoroční provoz
Čerpání do vzdálenosti až 180 m!

BREMAT - mobilní výrobní zařízení pro lité anhydritové podlahy

BREMAT - mobilní výrobní zařízení pro lité anhydritové podlahy

Bremat je ideální "mašinka" pro realizace anhydritových podlah, v současnosti tímto způsobem realizujeme přibližně 35% (aktualizace 2016) cca 3/4 zakázek - Oproti použití autodomíchávače jsou zde však kladeny větší požadavky na stavbu.

ONLINE cenová nabídka anhydritové podlahy - stačí pár kliků a máte cenu! ZDE

Výhody použití BREMATU

  • BREMAT vyrobí jen to, co je skutečně třeba

  • možnost použití AE20-25-30: v průběhu realizace je možné kombinovat

  • zpravidla nižší cena za m3 než u audotomíchávače

  • čerpadlo na anhydrit je součástí soupravy - neplatíte přístavné ani odstavné

  • vozidlo je vybaveno hadicí o délce 100 bm (s možností až do 180 bm)

  • zákazník může sledovat aktuální spotřebu anhydritu na displeji v průběhu realizace

  • BREMAT zvládne namíchat na jeden závoz až 14 m3, za den pak i 40 m3 (s otočkou)

  • BREMAT vyrábí jediný značkový anhydrit v ČR - ANHYMENT (TBG) - kvalita zaručena 

  • elektřina na stavbě není nutná, BREMAT je vybaven zásuvkou na 220V

BREMAT je vybaven zadní natáčecí nápravou u návěsu, manévrovací schopnosti jsou tak lepší než u běžného návěsu.

Podmínky použití BREMATA

 Místo pro přistavení vozu

Bremat je souprava tahače a návěsu o celkové délce 16m a celkové hmotnosti až 48t. Aby bylo možné Bremata na stavbě použít, musí se dostat alespoň na vzdálenost cca 100-140 m od stavby (v závislosti na rozloze objektu.). Jinak řečeno, čerpání anhydritu je možné až do vzdálenosti 150 m. V potaz je nutné vzít jak rozměry soupravy tak i jeho hmotnost.

 Voda

Protože Bremat vyrábí anhydrit přímo na stavbě, neobejde se to bez vody. Souprava je vybavena nádrží na vodu o objemu 1,5 mdíky které je zajištěnu kontinuální výroba. To ale samo o sobě stačí na výrobu cca 2-3 mpokud započítáme i spotřebu vody nutnou pro umytí stroje. Na stavbě je tak nutná přítomnost vody - řád, studna, vrt, nádrže atd... kapacita cca 2m3/ 1 h.

 Umytí vozu

Bremat je nutné po dokončení výroby anhydritu umýt a to pořádně. Také je nutné vypláchnout hadice, kterými se vyrobený anhydrit čerpá do stavby. To celé se neobejde bez menšího nepořádku a tak je třeba počítat s tím, že v hadicích může zůstat až cca dvě kolečka materiálu a při výplachu se spotřebuje cca 0,5 m3 vody.

Bremat

Bremat - stručný popis

Bremat je výrobek stejnojmenné holandské firmy, která se výrobou technologie pro čerpání betonů zabývá od roku 1963. Stroj, který používáme pro realizaci anhydritových podlah nese označení Bremat S3.17 XL.

Bremat je plně automatizován, výroba probíhá bez manuálního zásahu. Stroj řídí vše, dávkování vody, písku i anhydritového pojiva. Součástí stroje je i šnekové čerpadlo pro čerpání anhydritového potěru a hadice pro dopravu.

Hlavní části Bremata

Stroj je poháněný vlastním výkonným dieselovým agregátem John Deere 4045T F280, který pohání celý stroj - dopravníky, kompresory, vibrátory.. Hned za dieselovou jednotkou je prostor pro písek, do brematu je možné naložit až 17m3 písku. Za prostorem pro písek je uzavřená část pro pojivo - anhydrit, maximální objem pojiva je 13 m3.

Pod prostorem pro písek a pojivo jsou umístěné zásobníky pro vodu o celkovém objemu 1,5 m3. Ty zajišťují kontinuální výrobu v případě nedostatečného doplňování stroje a využívají se po dokončení výroby k umytí brematu. Součástí je také hadice na vodu, která se napojuje na místní zdroj (vodárna, studna, vrt...)

V zadní části bremata je umístěn "kolotoč", na kterém je umístěna hadice pro čerpání anhydritového potěru - běžná výbava je 90 bm. V případě potřeby je možné čerpat až na vzdálenost 180 m a nebo s převýšením 90 m - Bremat je možné o hadice doplnit.

Uprostřed zadní části je míchací vana. Do té se dávkuje písek, anhydrit a voda. Písek je dopravován pásovým dopravníkem, který vede přes celý stroj, anhydrit šnekovým dopravníkem. Bremat je vybaven mohutnými vibrátory, které zajišťují plynulý chod dávkování.

Poslední důležitá součást Bremata je vana o objemu 800l, do které se vypouští vyrobený anhydrit v míchacím zařízením nad vanou. Součástí vany je i šnekové čerpadlo, kterým se anhydritový potěr čerpá na místo určení.

Bremat

 

Nové články