Výztuž anhydritové podlahy

 Dotaz:

Dobrý deň, Budem tento rok prerábať starší dom a za úlohu som si dal aj úplne nové podlahy. Veškerý starý betón,chcem vyhádzať,spraviť si nový 100mm podkladový betón,nato nalepiť IPU,rozložiť 3cm hrubý polystyrén EPS100,položiť fóliu a vyliať anhydritom vo vrstve 40-50mm . Moja otázka znie: Som zvyknutý,že do betónu sa zalievajú karisiete,kvoli jeho spevneniu a aby nepraskal.Je možné tie karisiete dať aj do anhydritovej podlahy? Poprípade doporučili by ste my iný postup realizácie? Realizáciu by som si predstavoval niekedy v záři v obci Krumvíř ,a mala by byť realizovaná vami,kedže som na vás dostal dobré doporučenie. Za vašu odpoveď vám ďakujem. S pozdravom P.H.

 Odpověď:

Dobrý den, anhydritové podlahy, resp. technologie litého betonu nevyžaduje žádné výztuže - vzhledem k pevnosti materiálu je to zbytečné. Pokud přeci jen by jste nad výztuží mermomocí uvažoval, výztuž musí být korozivzdorná - tedy např. natřená karisíť - to má cena např. u lokálních vysoce exponovaných míst. V praxi se výztuže používají jen výjimečně - vhodnější řešení je podle požadovaného zatížení zvolit vyšší pevnost materiálu v kombinaci s celkovou tloušťkou.

Podle popisu Vaší nové skladby podlahy se ale nemusíte ničeho obávat - 40-50 mm anhydritové podlahy na 30 mm EPS 100 je dostačující bez jakékoli výztuže.

Hezký den, Zelinger J.

2 komentáře on "Výztuž anhydritové podlahy"

 • a

  Dobrý den, podkladní igelit a obvodní dilataci děláte také nebo si to musí připravit zákazník?

  Děkuji. S pozdravem Gust

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den, pro dotazy doporučuji použít formulář zde

  Dotazu položeného v komentu dotazu si nemím hned všimnout.

  Provedení separační vrstvy a obvodové dilatace je věc domluvy. V 99% je stavba plně připravena od zákazníka.

  Výhoda je, že pro takové realizace je posktnuta výhodnější cena.

  S pozdravem Zelinger J - ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články