Montáž obvodové dilatace s folií

 Dotaz:

Dobrý den.Chtěl bych se Vás zeptat,jakým způsobem instalovat obvodovou dilataci s folií ve spojení se systémovou deskou pro teplovodní podlahové topení,které bude zalito anhydritem. Navařenou folii nechat pod systémovou deskou, nebo na desku ? Jaký je podle Vás lepší způsob a proč? Děkuji za odpověď Ševčík

 Odpověď:

Dobrý den, instalaci doporučuji provádět stejně jak ji provádím já - viz video. Pokud zůstane folie nahoře, nevadí. Musí být ale fixována proti vyplutí, protože folie plave.

S pozdravem Zelinger

4 komentáře on "Montáž obvodové dilatace s folií"

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den - sponky Vám do VPC cihly bez omítky nepůjdou- pokud bude omítka tenkovrstvá, tak ani v té Vám spony nemusí držet. Chce to vyzkoušet..

  Hezký den, Zelinger

 • a

  Dobrý den, uvažuji přes Vás o nákupu materiálu (kladivo, lepící páska a mirelon). Mám trochu strach, aby kladívko bylo funční z důvodu, že mám dům postaven z cihel VPC. Nemáte prosím zkušenosti s tímto materiálem? Děkuji za radu.

 • a

  Dobrý den, 

  budu v roubence instalovat podlahové topení a nyní jsem puvodní podlahu zlikvidoval až na hlínu, takže zbyly jen obvodové zdi. Tím se obnažil nejspodnější trám roubenky, který byl dosud schován pod podlahou. Máte nějaké doporučení, jak trám "ošetřit" či čím ho zakrýt, jakou folií, či jiným materiálem, který by měl být mezi trámem a betonovou základní deskou na kterou se bude dávat EPS izolace, systémová deska, anhydrit a cihlová dlažba. Děkuji za doporučení a případně i info, pokud realizujete anhydritové podklahy i v okrese Trutnov, podlahová plocha 41 m2. S pozdravem Lukáš Prokop

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den, v dřevostavbách - roubenky i sruby, ale i ostatní dřevostavby - jsou na realizaci podlah zpravidla náročnější na provedení, ale v principu platí to samo jako u zděných staveb, tj. veškeré svislé konstrukce vč. prostupujících instalací by měli být odděleny od lité anhydritové podlahy odděleny. Okolo stěn by měla být provedená obvodová dilatace - mirelon a jako separační vrstva fólie nebo systémová deska pro podlahové topení.

  Anhydritové podlahy provádím i v Trutnově i když to není častá lokalita.

  Cenu si můžete sapočítat zde: https://www.anhydrit-podlahy.cz/poptavka/bremat-anhyment

  S pozdravem Zelinger

Zanechte vzkaz

Nové články