Vytopení anhydritové podlahy

 Dotaz:

Dobrý den. Jak postupovat po vytopení 3-4 cm silné anhydridové plovoucí podlahy na vrstvě minerální izolace? Jak se sníží pevnost podlahy po nasáknutí vodou a po případném vysušení? Děkuji za info. S pozdravem Jan Doležal.

 Odpověď:

Dobrý den, pro vysušení anhydritové podlahy je vhodné plovoucí podlahu rozebrat aby podlaha mohla rychleji a snáze vysychat. Minerální izolace bude ale vysychat dlouho... Pro vysoušení těžkých plovoucích podlah je možné použít systém vyvinutý pro vysušení těchto konstrukcí - v podlaze se navrtají otvory a kompresorem se do nich žene teplý vzduch.

Namočený anhydrit může ztratit větší část své pevnosti, proto je důležité ho v této fázi nepřetěžovat, po vysušení bude mít podlaha 100% své původní pevnosti!

S pozdravem Zelinger

3 komentáře on "Vytopení anhydritové podlahy"

  • a

    Dobrý den. Předem chválím Váš web, super zdroj informací. Mám na Vás prosbu, dotaz. V jednom Vašem článku jsem našel upozornění, že není dobré pouštět jednotlivé okruhy podlahového topení, bez dilatace. Přiznávám, že mi to vůbec nedošlo. Stavím nový RD a můj záměr byl udělat jednolitou anhydritovou desku a na ni potom vyšvihnout sádrokartonové příčky. Pod anhydrit plánuji elektrické topení - folie. Rozumím tomu správně, že bych měl tu "desku" jakoby rozdělit nějakými dilatačními pásky podle toho, jak jsou jednotlivé okruhy? Tedy vlastně jak budou jednotlivé místnosti. Protože do budoucna samozřejmě budu v každné místnosti topit jinak. Díky a jsem s pozdravem Pepek

  • Obrázek uživatele ANHYTOP

    Dobrý den, děkuji za pochvalu, snažím i když poslední dobou není na psaní moc času :/

    Rozumíte tomu naprosto správně, podlaha by neměla být jednolitá ale měla by být rozdiletována po okruzích. To se dá udělat tak že podlahu rozdilatujete až po vylití rozřezáním anebo nejlépe založíte podezdívky pro SDK, ty se oddilatují a potom se vylije anhydrit.

    Hezký den, Jarda

Zanechte vzkaz

Nové články