200
Rovinka jako když střelí - to jsou lité anhydritové podlahy!
Vyrobíme anhydrit na místě a jen tolik kolik je potřeba!
To nejlepší pro stavbu i Vás - PODLAHOVÉ TOPENÍ
To nejlepší pro podlahové topení - ANHYDRITOVÁ PODLAHA

Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Lité podlahy

Lité podlahy

Výraz lité podlahy se používá pro betonové lité podlahy ale i pro lité stěrky, které slouží jako finální krytina. Jsou to odlišné technologie, které se používají v rozdílných situacích a není možné je zaměňovat.

Lité podlahy na bázi anhydritu (litá betonová podlaha) jsou vhodné do veškeré občanské výstavby - rodinné domy, bytové domy, rekonstrukce - použitelné jsou i do lehkého průmyslu. Litá podlaha se vyznačuje vysokou pevností a vysokou vodivostí, ale má i další přednosti. Litou podlahu tak můžeme bez problému použít jako roznášecí vrstvu na podlahový polystyren, ale i jiné druhy izolačních materiálů - PUR desky, XPS, minerální nebo skelná vata...

Litá podlahaVýhody lité podlahy

Lité podlahy mají celou řadu výhod, od samotné výroby, přes realizace a konče vynikajícími mechanickými parametry. Použití lité podlahy také ovlivňuje projektovou část stavby.

Začneme popořádku. V první řadě je nutné zmínit to, že výroba lité podlahy se řídí ČSN EN 13813. Samotné uložení lité podlahy pak probíhá v souladu s normou ČSN 74 4505. Zapomeňte tak na míchání podle oka nebo dávkování lopatou. Vše se řídí striktním řádem.

V případě vad se může zákazník bez obav odvolávat na tyto normy protože jak výrobce (ČSN 138 13) tak my (ČSN 74 4505) bereme tyto normy jako závazek vůči zákazníkům, který je ukotven v základních podmínkách realizace lité podlahy. Zákazník tak dostává prvotřídní kvalitu, která se nedá srovnávat s běžnou betonovou směsí.

Další výhoda lité podlahy je ve způsobu realizace. Ta je ve srovnání s běžnou - resp. dříve používanou a dnes notně zastaralou - realizací podlah o dost snazší. Díky tomu je možné zrealizovat pokládku lité podlahy během několika hodin - běžný rodinný dům zabere cca 2-3 hodiny. Realizace lité podlahy je také šetrná ke svému okolí. Běžně se pohybujeme v zařízených domech při lokálních rekonstrukcích pokojů.

Pošlete nám nezávaznou poptávku po ceně anhydritové podlahy

Litá podlaha

Další podstatnou výhodou litých podlah je výsledek. Samozřejmě je to vždy o šikovnosti realizátora (a také vyčuranosti). U nás je garance rovinnosti dána v základních podmínkách. Zákazník tak nemusí mít u nás sjednanou SOD, vše se řídí normou ČSN 74 4505. A co to pro Vás znamená? - rovinnost 2 mm / 2 m. To je naše garance. Takto zhotovená podlaha je vhodná pro pokládku většiny finálních krytin.

Výhod má ale litá podlaha daleko více, pro jejich úplné vyjmenování a porovnání s klasickou betonáží podlah by byl potřeba samostatný článek.

Cena lité podlahy

Realizací lité podlahy se dají ušetřit nemalé prostředky - v první řadě je to levnější práce a to až o 70%! Uložení lité podlahy je u nás možné už za 54 Kč/m2, u betonování klasickým způsobem je cena za práci 120-160 Kč/m2! Materiál pro výrobu lité podlahy je mírně dražší - jedná se ale o materiál vyráběný podle ČSN a s garancí pevnosti. Běžné betony jsou často vyráběny přímo na stavbě a k jejich zpracování je nutné zhutnění - u zavlhlých směsí problém. Parametry klasické betonové podlahy se tak zdaleka nepřibližují parametrům lité podlahy. 

Proč zvolit litou podlahu?

  • platíte za kvalitní materiál a jen minimální částku za práci

  • litá podlaha je vyrobená dle ČSN a s garancí parametrů od výrobce

  • skvělá tepelná vodivost - ideální pro zalití podlahového topení

  • rychlost - litá podlaha je za den hotová

  • minimální nároky na stavbu - zázemí

Kde používat lité podlahy?

Litou podlahu je možné použít jen v interiérech, ideální je pro použití v rodinných domech, bytech, kancelářích a pod. Vhodná je rovněž při použití v rekonstrukcích, např. na trámových stropech, doplněná vhodnou izolací.

Nové články