Anhydrit v garáži - nátěr nedrží

 Dotaz:

Dobrý den, mám na vás prosím jednu prosbu. Mám v domě v garáži anhydridovou podlahu. Nechal jsem si od firmy provést nátěr SIKAFLOOR s hloubkovou penetrací. Nátěr se mi však přes zimu a jaro, jak jsem tam najížděl mokrým autem, odloupal. Firma reklamaci neuznává neboť prý nebyli seznámeni s tím, že podlaha není betonová. Poradili byste mi prosím, jak bych mohl tuto situaci řešit? Dá se to řešit nějakou chemií, adhezním můstkem, nebo něčím jiným, abych mohl použít nějaký nátěr, který by se mi následně neloupal? Předem děkuji za vaši odpověď. Přeju příjemný den. Martin Roth

 Odpověď:

Dobrý den, podle Vašeho popisu situace máte asi co do činění s amatéry, protože kdo jiný nepozná rozdíl mezi anhydritovou a cementovou podlahou??

Výrobky sikafloor je možné aplikovat i na anhydritové podlahy - resp. na anhydritové podlahy se běžně používají interiérové epoxidové stěrky.

Podle Vašeho popisu je pravděpodobné, že se do podlahy dostává voda - vzlínající vlhkost pak zapříčiní odloupnutí nátěru. Voda se do podlahy může dostávat právě přes neodborně aplikovaný nátěr s hloubkovou penetrací.

Stejný problém by Vás čekal i u klasické betonové podlahy - epoxidový nátěr (stěrka) není paropropustný a v případě vzlínající vlhkosti se nátěr či stěrka může od podkladu oddělit.

Pokud nevyřešíte zatékání vody, nemá cenu aplikovat jiné vrstvy...

Zanechte vzkaz

Nové články