Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Způsoby instalace podlahového topení

Způsoby instalace podlahového topení

Podlahové topení je moderní, efektivní a ekonomický způsob vytápění stavby. Ve spojení s anhydritovou podlahou se stává tento způsob ještě efektivnější. Pro správné fungování podlahového topení je nutné držet se některých zásad. Protože se v praxi často setkáváme s tím, že tyto zásady nejsou dodržovány, a to ať už z důvodu zlevnění stavby a nebo prostě jen neznalostí, našim zákazníkům nabízíme zhotovení anhydritové podlahy a podlahového vytápění jako celku, s garancí toho, že zákazník je, a to bude vždy naše zásada, detailně informován o možnostech co nejefektivnějšího způsobu využití těchto dvou moderních technologií.

- Jaroslav Zelinger

 

Podlahové topení podle způsobu instalace můžeme rozlišit na 3 typy

  • Akumulační podlahové topení

  • Poloakumulační podlahové topení

  • Přímotopné podlahové topení

je topení, které se vyznačuje značnou prodlevou mezi uvolňováním tepla z podlahového topení do roznášecí vrstvy - nejčastěji je to případ betonových podlah ze zavhlého potěru a nebo průmyslových podlah. Cementové potěry je nutné, vzhledem k vlastnostem cementového pojiva, ukládat ve větších tloušťkách, než se ukládají anhydritové podlahy. Takto provedená podlaha má také nejvyšší setrvačnost. Dokáže uvolňovat teplo i několik hodin od ukončení dodávky tepla.

Výhody:

  • Uvolňování tepla několik hodin od ukončení dodávky energie -tepla, do topného systému.

Nevýhody:

  • vyšší tepelná ztráta ( při nižší vrstvě roznášecí desky - anhydritové podlahy, je možné instalovat tepelnou izolaci s vyšším tepelným odporem)

  • dlouhá prodleva mezi dodávkou a uvolňováním tepla.

  • špatně regulovatelný způsob- vysoká doba odezvy.

Způsoby montáže podlahového topení

Podlahové vytápění - Podlahové topení

Ať už se používá jakýkoliv výraz, vždy se tím myslí jedno a to samé - zdroj tepla pro ohřev vzduchu v objektu - místnosti. Systém podlahového topení má oproti radiátorovému (konvekčnímu) způsobu vytápění několik podstatných výhod. V prvé řadě je to ekonomičtější provoz, ideální rozložení teploty v místnosti a jen minimální proudění vzduchu místností, a také je tu nezanedbatelná úspora místa..

Nové články